Wymiana ekspandera na protezę. Cena | Warszawa

Wymiana ekspandera na protezę

Wykonaj zabieg w Klinice Chirurgii Onkologicznej Piersi Horizon Medical Center

Jednym z najbardziej popularnych metod rekonstrukcyjnych piersi po zabiegu mastektomii jest wszczepienie ekspandera. Zabieg wykonywany jest w dwóch etapach, początkowo wszczepiamy ekspander podmięśniowo, który ma za zadanie rozprężać lożę na miejsce implantu silikonowego. Następnie dopełniany jest solą fizjologiczną poprzez nakłucie nad ekspanderem cienką igłą w odstępach 2-3 tygodniowych. Po osiągnięciu oczekiwanej objętości i wielkości ekspander można wymienić na protezę (implant silikonowy). Procedura odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1,5 h.

Wymiana ekspandera na protezę

Fakty o wymiany ekspandera na protezę:

  • Czas trwania - 150 min.
  • Wizyty kontrolne - 2-3x
  • Rekonwalescencja - 10-14 dni

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Zabieg i okres tuż po zabiegu:
Wymiana ekspandera na protezę wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka zostaje na noc w klinice i może wrócić do domu następnego dnia po zabiegu.

Rekonwalescencja:
Tuż po operacji, w okolicy poddanej zabiegowi pojawiają się siniaki i obrzęki. Często występują również dolegliwości bólowe, trwające do kilku dni po zabiegu. Ich nasilenie można kontrolować dobranymi przez lekarza środkami przeciwbólowymi. Ból ustępuje po około 7-14 dniach. Przez 2 tygodnie po operacji należy stale nosić specjalny biustonosz, następnie, do 6 tygodni po zabiegu, można go nosić z przerwami.

Kontrole po zabiegu:
Po 7 dniach lekarz zdejmuje szwy. Wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, trzech miesiącach i pół roku od wykonania zabiegu.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: mastektomia z rekonstrukcją implantem i siatką

ok. 10 tys. zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish