Venaseal - zamykanie żylaków | Warszawa. Cena zabiegu Venaseal

Venaseal - zamykanie żylaków u mężczyzn

Wykonaj zabieg Venaseal w Klinice Flebologii Horizon Medical Center

Żylaki na nogach postrzegane są głównie jako problem, który dotyka większość kobiet. Jednakże na żylaki kończyn dolnych bardzo często chorują również mężczyźni. W przypadku Panów kwestia estetyki nie ma tak dużego znaczenia, jak u kobiet, jednak ryzyko powikłań po żylakach jest wysokie. Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do szeregu groźnych powikłań dla zdrowia. Żylakom można skutecznie zapobiegać, zarówno przez zmianę stylu życia na aktywny, jak i leczenie poprzez skleroterapię lub inne metody, takie jak klejenie żylaków klejem Venaseal.

Na czym polega zamykanie żylaków Venaseal?

Klejenie żylaków Venaseal, zabieg wykorzystuje działanie kleju tkankowego z grupy cyjanoakrylatów. Wprowadzenie kleju powoduje bardzo bezpieczne, odwracalne zwłóknienie żylaka. Po upływie kilku tygodni dochodzi do reakcji zarastania światła naczynia i organizm stopniowo wyłącza dana żyłę z krwioobiegu.

Klejenie żylaków w większości przypadków zastępuje chirurgiczną metodę usuwania ich. Procedura wykonywana jest pod kontrolą USG i trwa średnio 25 min, natomiast cały zabieg obejmujący obydwie nogi trwa około 60 min. Lekarz wykorzystuje znieczulenie miejscowe i poprzez przezskórne nacięcie wprowadza kaniule, kontrolując cały przebieg na monitorze USG. Na życzenie pacjenta również może zostać podana lekka sedacja.

Następnie podczas wysuwania kaniuli podawana jest minimalna ilość kleju. Uciskanie nóg sondą USG, powoduje zbliżenie do siebie ścian naczyń i ostatecznie je skleja.

Zamykanie żylaków Venaseal

Rekonwalescencja po klejeniu żylaków Venaseal

Po zabiegu klejenia żylaków metodą Venaseal nogi pozostają bez blizn, ponieważ nie zakładane są żadne szwy. Lekarz Flebolog zaleca noszenie specjalnych pończoch uciskowych przeznaczonych dla Panów przez kilka dni po zabiegu. Natychmiast po zakończonym klejeniu zalecany jest 30 minutowy spacer. Kontrola odbywa się po 3 tygodniach oraz po miesiącu od zabiegu.

Główne zalety zabiegu zamykania żylaków VenaSeal u mężczyzn:

  • szybkość zabiegu (czas trwania - 30 min)
  • bezbolesność zabiegu
  • mała inwazyjność zabiegu
  • wyjście po zabiegu tego samego dnia z Kliniki
  • okres po zabiegu nie wymaga zwolnienia z pracy

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u flebologa, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: Venaseal

od 7 000 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish