Kłykciny kończyste (leczenie, usuwanie)

Wykonaj zabieg w Klinice Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center

Kłykciny kończyste to brodawkowate zmiany, które najczęściej są wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) typu 6 i 11. Kłykciny najczęściej pojawiają się na zewnętrznych narządach płciowych oraz w okolicy odbytu zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Zmiany są bezbolesne, ale szybko rosną i się rozprzestrzeniają tworząc kalafiorowate skupiska.

Leczenie kłykcin kończystych zależy od wielkości zmian, jak również od ich lokalizacji. Małe, pojedyncze zmiany są leczone farmakologicznie poprzez podawanie doustne leków przeciwwirusowych oraz stosowania miejscowo specjalistycznych maści.

Bardzo szybką i skuteczną metodą usuwania kłykcin kończystych jest krioterapia. Lekarz wymraża zmiany ciekłym azotem następnie stosując elektrokoagulacje. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a powrót do czynności codziennych jest możliwy praktycznie od razu po zabiegu. W przypadku kłykcin o dużych rozmiarach konieczne jest ich chirurgiczne, głębokie wycięcie oraz pobranie wycinka do badania histopatologicznego. Nie leczenie kłykcin kończystych może prowadzić nawet do choroby nowotworowej.

Kłykciny kończyste (leczenie i usuwanie)

Fakty o zabiegu leczenie kłykcin kończystych:

  • Czas trwania - ok. 30 minut
  • Rekonwalescencja – natychmiastowa

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u specjalisty, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Czytaj więcej: Leczenie nadpotliwości

Cena zabiegu: kłykciny kończyste (usuwanie)

od 500 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish