Strefa dla Panów | Warszawa. Zabiegi chirurgii plastycznej dla mężczyzn

Strefa dla Panów

Nowoczesny mężczyzna nie tylko zna się na technologii i podąża za trendami modowymi. To także człowiek świadomie dbający o swoje zdrowie i zadbany. Nie zawsze jednak ze swoim zdrowiem i wyglądem jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Zabiegi kosmetyczne i regeneracyjne dla mężczyzn nie są już tematem tabu. Coraz większa liczba panów decyduje się na takie rozwiązania. Pozwala im to lepiej czuć się we własnym ciele i zwiększa pewność siebie.

Przerost gruczołu piersiowego

Zabiegi przeznaczone dla mężczyzn wykonywane w Klinice Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center:

Do najpopularniejszych zabiegów, jakie wybierają nie tylko panowie, należy korekcja ciała polegająca na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej. Pozwoli to stracić kilka kilogramów, poczuć się młodziej i wygodniej we własnej skórze. Ma także spory wpływ na to, jak mężczyzn odbierają inni ludzie.
Jednym z podstawowych zabiegów jest liposukcja Body Jet, która polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, a także pleców. Zabieg jest bardzo bezpieczny dla zdrowia pacjenta i wykonywany w taki sposób, żeby nie uszkodzić jego skóry i naczyń krwionośnych. Liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest całkowicie bezbolesna. Także rekonwalescencja po zabiegu przebiega bardzo szybko, a efekt jest długotrwały.

Innym zabiegiem, który niezwykle korzystnie wpływa na poczucie własnej wartości i pewność siebie u panów jest leczenie ginekomastii. To schorzenie polega na przeroście gruczołu piersiowego u mężczyzn i zbieraniu się w okolicach piersi nadmiernych ilości tkanki tłuszczowej. Nabrzmiałe piersi u panów mogą prowadzić do dysfunkcji społecznej i zaburzeń samooceny. Podczas zabiegu przeprowadzanego w miejscowym znieczuleniu usuwana jest zbędna tkanka tłuszczowa. Do miesiąca po zabiegu pacjent będzie nosił ubranie korygujące i po tym czasie najczęściej widoczne będą efekty zabiegu.

Wszystkie zabiegi usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej mogą być pomocne także podczas LipoGems, czyli leczenia za pomocą komórek macierzystych. Tkanka tłuszczowa zawiera sporą ilość tych pierwotnych komórek. Z pobranego tłuszczu można wyselekcjonować komórki macierzyste, a następnie zamrozić je i bankować. Można też skorzystać z nich podczas innych zabiegów przeprowadzanych w klinice.

Stawy kolanowe należą do narządów, które często ulegają kontuzji. Wytężony wysiłek fizyczny, praca w niewygodnej pozycji, czy urazy podczas uprawiania sportu to najczęstsze przyczyny problemów z kolanami. Często dodatkowym elementem osłabiającym ten staw jest otyłość i całkowicie siedzący tryb życia.

W naszej klinice przeprowadzamy artroskopię stawu kolanowego. Ten zabieg może służyć do diagnozowania zmian w kolanie, a także leczenia konkretnych schorzeń. Specjaliści z dziedziny ortopedii są w stanie zrekonstruować więzadła stawu kolanowego, a także przeprowadzić terapię kwasem hialuronowym. Podczas leczenia stawu kolanowego wykorzystywane są także komórki macierzyste, pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. To nowatorskie rozwiązanie sprawia, że organizm znacznie szybciej regeneruje się, używając do tego własnych komórek.

W naszej klinice przeprowadzane są także zabiegi, które mają na celu leczenie schorzeń w układzie żylnym. Chodzi tutaj przede wszystkim o walkę z żylakami, które świadczą o niewydolności układu krwionośnego. Wbrew powszechnie panującej opinii to schorzenie dotyka nie tylko kobiety, ale cierpi na nie także wielu mężczyzn. Problemem jest przede wszystkim mało atrakcyjny wygląd. Nieleczone żylaki mogą prowadzić także do wielu groźnych chorób i schorzeń organizmu.

Jedną z metod walki z żylakami jest zabieg skleroterapii. Podczas niego widoczne zmiany ostrzykiwane są roztworem sklerotyzacyjnym. Ten preparat zakleja ściany naczynia krwionośnego, które tworzy żylak. Z powodu wyłączenia naczynia krwionośnego z obiegu, zmiana przestaje być zasilana płynem i samoistnie zanika. Innym podobnym zabiegiem, który można stosować podczas leczenia zmian układu krwionośnego jest Venaseal. Ten zabieg polega na wykorzystaniu działania podawanego pacjentowi kleju tkankowego z grupy cyjanoakrylatów. Obie metody są bezinwazyjne i na wczesnym etapie schorzenia mogą być alternatywą dla zabiegu chirurgicznego.

Panowie często ukrywają się ze swoją niewiedzą i wolą nie pytać. Tymczasem wyjaśnienie nurtujących problemów dotyczących zabiegów upiększających jest dobrym sposobem na pozbycie się strachu przed nimi. W Horizon Medical Center polecamy konsultacje ze specjalistami z dziedzin medycyny estetycznej i regeneracyjnej.

Podczas takich spotkań każdy z panów może dowiedzieć się, czy jego choroba kwalifikuje się do wybranego zabiegu oraz jaki będzie jego ewentualny przebieg. Lekarz opowie też, w jaki sposób można osiągnąć najlepszy efekt i jak będzie przebiegała rekonwalescencja. To także doskonała okazja na to, żeby zadać nurtujące pytania i pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish