Skleroterapia | Warszawa cena. Zalecenia po zabiegu skleroterapii

Skleroterapia - leczenie, zalecenia po zabiegu

Klinika Flebologii Horizon Medical Center

Skleroterapia, to zabieg podczas którego do zmienionych chorobowo żył, wstrzykuje się roztwór leku podrażniającego wewnętrzne ściany naczynia żylnego. Wskutek tej interwencji zostaje uruchomiony proces naprawczy komórek, a w miejscu penetracji leku powstaje włóknik. Żyła stopniowo zarasta i zostaje wyłączona z obiegu. Do zabiegu używa się bardzo cienkich igieł insulinowych, co sprawia że można przeprowadzić go wyjątkowo precyzyjnie z dobrym ostatecznym efektem estetycznym. Skleroterapia jest zabiegiem leczenia żył poprzez zamykanie naczynek.

Nieestetyczne czerwone lub sine naczynka na nogach, nazywane popularnie "pajączkami” są pierwszymi oznakami niewydolności żył. Ich pojawienie się oznacza zazwyczaj początki problemów z krążeniem żylnym nóg.

Jak powstają żylaki w kończynach dolnych?

To, dlaczego powstają żylaki, nie jest do końca wyjaśnione. Wiadomo jednak, jakie czynniki mogą mieć wpływ na ich pojawienie się – są to wiek, płeć, otyłość, ciąże, a nawet występowanie rodzinne. Są one objawem patologii żylnego układu powierzchniowego, którego skutkiem jest nadciśnienie żylne. Krew rozciąga naczynia krwionośne od wewnątrz, co w efekcie objawia się poszerzeniem naczyń krwionośnych.

Zalety zabiegu skleroterapii:

  • Szybkie efekty
  • Znaczna poprawa wyglądu skóry nóg
  • Możliwy natychmiastowy powrót do aktywności
  • Brak przykrych odczuć podczas zabiegu
Skleroterapia - zalecenia po zabiegu skleroterapii

Skleroterapia - leczenie żylaków

Na czym polega zabieg skleroterapii?

Skleroterapia najczęściej wykorzystywana jest przy leczeniu niewielkich żylaków lub teleangiektazji (tzw. pajączków, czyli śródskórnych poszerzeń żylnych).

Podczas zabiegu skleroterapii, do rozszerzonych żył i pajączków, iniekcyjnie podaje się specjalny roztwór ze środkiem obliterującym w postaci roztworu (przy drobnych żylakach i pajączkach) lub piany (przy większych żylakach). Wywołuje to kontrolowany stan zapalny, w wyniku którego następuje włóknienie i zrośniecie się naczynia krwionośnego. Daje to efekt obkurczania się jego ścian, a naczynie przestaje być widoczne.

Fakty o zabiegu skleroterapia:

  • Czas trwania - ok. 60 minut
  • Wizyty kontrolne - 1x
  • Rekonwalescencja - brak

Zalecenia przed zabiegiem skleroterapii

Przed zabiegiem skleroterapii lekarz wykonuje badanie dopplerowskie, które sprawdza przepływ krwi w naczyniach. Dobrze wykonany zabieg daje dobry efekt już za pierwszym razem, zdarza się jednak, że trzeba go powtórzyć. Można to zrobić po około 3-4 tygodniach.

Zalecenia po zabiegu skleroterapii

Po zabiegu stosuje się uciskową pończochę zgodnie z zaleceniem chirurga flebologa.

Jakich efektów można oczekiwać?

Efekty skleroterapii nie są widoczne od razu, ponieważ samo podanie preparatu nie jest równoznaczne ze zwężeniem się naczynia: proces jego zamykania trwa nawet do 4 tygodni, a długość kolejnego etapu – procesu wchłaniania – waha się od kilku tygodni do nawet sześciu miesięcy. Krótko po skleroterapii na skórze mogą być widoczne zasinienia, a przy większych naczyniach przez około dwa tygodnie można odczuwać lekki ból.

W zależności od indywidualnych cech pacjenta, dla uzyskania oczekiwanych rezultatów, może być konieczne powtórzenie procedury po minimum 3 tygodniach – jest to wynik tego, że nie zawsze podczas jednego zabiegu jest możliwość zamknięcia wszystkich naczynek. Jest to determinowane stopniem zaawansowania problemu. Warto jednak podkreślić, że docelowe wyłączenia naczyń są trwałe, ponieważ raz zamknięte żylaki bardzo rzadko otwierają się ponownie.

Przed wizytą:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u flebologa, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Czytaj więcej: Objawy i przyczyny powstawania żylaków

Skleroterapia cena zabiegu:

od 600 zł

Leczenie żylaków klejem Venaseal cena od 7000 zł
Skleroterapia żylaków cena od 600 zł (cena za 1 nogę)
Leczenie operacyjne żylaków cena od 4 000 zł - 9 000 zł
ClariVein cena 4000 zł (cena za 1 nogę)
RFITT cena 4000-5000 zł (leczenie żylaków falami radiowymi)

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish