Skleroterapia - ostrzykiwanie żylaków | Warszawa. Skleroterapia cena

Skleroterapia - ostrzykiwanie żylaków dla mężczyzn

Wykonaj zabieg skleroterapii w Klinice Flebologii Horizon Medical Center

Żylaki na nogach postrzegane są jako problem, który dotyka tylko kobiety. Niestety na żylaki kończyn dolnych bardzo często chorują również mężczyźni. Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do szeregu groźnych powikłań dla zdrowia i życia. Żylakom można skutecznie przeciwdziałać, np. poprzez przez zmianę stylu życia na bardziej aktywny, jak leczenie żylaków i pajączków poprzez np. skleroterapię.

Na czym polega zabieg skleroterapii?

Skleroterapia, jest to zabieg podczas którego do widocznie chorobowo żył, wstrzykuje się specjalny roztwór sklerotyzacyjny, który skleja wewnętrzne ściany naczynia żylnego. Wskutek tego zabiegu zostaje uruchomiony proces naprawczy komórek, a w miejscu penetracji leku powstaje włóknik. Żyła stopniowo zarasta i zostaje wyłączona z naturalnego obiegu krwi. Do zabiegu używa się bardzo cienkich igieł, co powoduje, że zabieg można wykonać bez podawania znieczulenia.

Nieestetyczne czerwone lub sine naczynka na nogach u mężczyzn, nazywane potocznie "pajączkami” są pierwszymi oznakami niewydolności żylnej. Pojawienie się pajączków czy też żylaków oznacza zazwyczaj początki problemów z krążeniem nóg.

Skleroterapia

Skleroterapia to:

  • Szybki efekt
  • Poprawa wyglądu nóg
  • Możliwy natychmiastowy powrót do codzienności
  • Brak bólu podczas zabiegu

Fakty o zabiegu Skleroterapia:

Przed zabiegiem flebolog wykonuje badanie USG DOPPLER, które sprawdza przepływ krwi w naczyniach kończyn dolnych. Zabieg skleroterapii daje efekt już po pierwszym zabiegu, jednakże dla podtrzymania efektu lekarz może zalecić serię zabiegów skleroterapii. Można to zrobić po około 2 - 4 tygodniach. Po zabiegu stosuje się uciskową pończochę zgodnie z zaleceniem chirurga flebologa. Lekarz zaleca pończochę przeznaczoną specjalnie dla mężczyzn.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u specjalisty flebologa, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: Skleroterapia

od 480 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish