Rekonstrukcja piersi ekspanderem. Cena zabiegu | Warszawa

Rekonstrukcja piersi ekspanderem

Wykonaj zabieg w Klinice Chirurgii Onkologicznej Piersi Horizon Medical Center

Zabieg rekonstrukcji piersi ekspanderem w początkowym etapie polega na wszczepieniu pustego ekspandera pod mięsień piersiowy większy, pod fałd skóry klatki piersiowej. Ekspander służy do stopniowego rozciągania skóry poprzez podawanie do niego płynu fizjologicznego poprzez specjalny port umieszczony w ekspanderze w odstępach czasowych. W ten sposób stopniowo rozciągana jest skóra i tworzy się kieszonka - miejsce dla późniejszego implantu. Napełnianie ekspandera rozpoczynamy po około 2 tygodniach po operacji, gdy rana po operacji wszczepienia ekspandera zostanie całkowicie wygojona. Po uzyskaniu oczekiwanej objętości i kształtu przez pacjentkę port zostaje usunięty, a następnie po upływie około 6-12 tygodni kiedy skóra i mięsień ustabilizują się na ekspanderze – ekspander można zastąpić silikonowym implantem.

Istnieje również możliwość zrekonstruowania piersi polegająca na pozostawieniu pod skórą i mięśniem wypełnionego płynem ekspander oraz jedynie usunięcie zaworu . Ekspander wykorzystywany przy tej metodzie jest nieco innej budowy, ponieważ składa się z komory zewnętrznej wypełnionej żelem silikonowym i wewnętrznej, (początkowo pustej), w której umieszcza się fizjologiczny płyn.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • niedorozwój piersi po chorobie
  • brak piersi po amputacji spowodowanej nowotworem
  • zniekształcenia piersi pochorobowe i pooperacyjne

Rekonstrukcja piersi ekspanderem

Fakty o zabiegu rekonstrukcja piersi ekspanderem:

  • Czas trwania - 150 min.
  • Wizyty kontrolne - 2-3x
  • Rekonwalescencja - 10-14 dni

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Zabieg i okres tuż po zabiegu:
Rekonstrukcje piersi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka zostaje w klinice na noc po zabiegu i może wrócić do domu następnego dnia.

Rekonwalescencja:
Tuż po operacji, w okolicy poddanej zabiegowi pojawiają się siniaki i obrzęki. Często występują również dolegliwości bólowe, trwające do kilku dni po zabiegu. Ich nasilenie można kontrolować dobranymi przez lekarza środkami przeciwbólowymi. Ból ustępuje po około 7-14 dniach.

Kontrole po zabiegu:
Po 7 dniach lekarz zdejmuje szwy. Wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, trzech miesiącach i pół roku od wykonania zabiegu.

Efekty operacji:
Trwałe, choć należy pamiętać, że karmienie piersią, ciąża czy wahania wagi mogą mieć wpływ na zmianę efektów estetycznych.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: mastektomia z rekonstrukcją implantem i siatką

ok. 8 tys. zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish