Przerost gruczołu piersiowego | Warszawa. Cena zabiegu

Przerost gruczołu piersiowego - zabieg ginekomastii

Wykonaj zabieg ginekomastii w Klinice Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center

Przerost gruczołu piersiowego jest to powiększenie się sutka u mężczyzny. Do tego powiększenia dochodzi na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej, które wchodzą w skład gruczołu sutkowego. Ginekomastia występuje w różnym okresie życia u mężczyzn i może zależeć również od problemów chorobowych na tle hormonalnym. Przerost gruczołu piersiowego może występować u ok. 30% mężczyzn.

Dla wielu Panów - problem przerostu gruczołu piersiowego wypływa zarówno na wygląd zewnętrzny jak i również może wpływać na psychikę. Nowoczesna chirurgia plastyczna daje szereg możliwości w celu usunięcia ginekomastii. Metodę zabiegu dostosowuje się indywidualnie do każdego pacjenta.

Objawy przerostu gruczołu piersiowego

Ginekomastia może objawiać się przerostem gruczołów piersiowych u mężczyzn. Może dochodzić do powiększenia jednego lub dwóch sutków. Przy powiększeniu sutki stają są obrzmiałe, dotkliwe a przez co bolesne.

Możemy wyróżnić ginekomastię rzekomą, przy której dochodzi do przerostu tkanki tłuszczowej, ale nie dochodzi do przerostu tkanki gruczołowej sutka. Lekarz na podstawie badania badania USG piersi oraz badania fizykalnego jest w stanie zdiagnozować ginekomastię.

Przerost gruczołu piersiowego

Przyczyny przerostu gruczołu piersiowego

Przyczyn przerostu gruczołów piersiowych może być wiele. Ze względu na sposób powstawania wyróżniamy ginekomastię fizjologiczną, która dotyka chłopców w okresie dojrzewania. Przyczyną jest wysoki poziom estradiolu, który jest żeńskim hormonem płciowym.
Kolejną odmianą jest ginekomastia patologiczna, która najczęściej dotyczy mężczyzn otyłych i prowadzący siedzący tryb życia.

Do rozwoju ginekomastii patologicznej przyczynia się również marskość wątroby, niewydolność nerek, nadczynność tarczycy jak i zażywanie niektórych leków.
W ok. 50% przypadków ginekomastii nie udaje się ustalić przyczyny - jest to tzw. ginekomastia idiopatyczna.

Leczenie przerostu gruczołu piersiowego

Leczenie ginekomastii zależy od jej rodzaju. Zwykle leczy się ją na poziomie hormonalnym oraz chirurgicznym polegającym na usunięciu nadmiaru gruczołu piersiowego.

Fakty o zabiegu przerost gruczołu piersiowego:

  • Czas trwania - 60-120 minut
  • Wizyty kontrolne – 2x

Przerost gruczołu piersiowego

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Zabieg ginekomastii i okres tuż po zabiegu:

Zabieg ginekomastii zwykle wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na życzenie pacjenta można wykonać zabieg również w lekkiej sedacji. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru gruczołu piersiowego oraz tkanki tłuszczowej. Pacjent po zabiegu tego samego dnia może wrócić do domu.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu ginekomastii mogą pojawić się siniaki, obrzęk jak i delikatna opuchlizna, która utrzymuje się zwykle do ok. 14 dni. Pacjent do około 14-30 dni po zabiegu musi nosić uciskowe ubranko modelujące (kamizelkę), która chroni miejsca poddane zabiegowi. Po ściągnięciu szwów lekarz zaleca wykonanie serii drenaży limfatycznych (6-10) na miejsce poddane zabiegowi w celu poprawy ukrwienia i usunięcia opuchlizny.

Kontrole po zabiegu ginekomastii:

Zwykle po około 7 dniach od zabiegu lekarz zdejmuje szwy. Wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, trzech miesiącach i pół roku od wykonania zabiegu.

Efekty zabiegu ginekomastii:

Trwałe. Zwykle po ok 1-3 miesięcy po zabiegu pacjent może cieszyć się płaskim torsem.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: Przerost gruczołu piersiowego

od 5 500 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish