Podniesienie piersi metodą Banelli. Podniesienie biustu Warszawa cena

Podniesienie piersi metodą Banelli.

Klinika Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center Warszawa

Podniesienie biustu to zabieg dedykowany kobietom w średnim wieku. Wiele kobiet marzy o atrakcyjnym i jędrnym biuście – czas jednak nie działa na korzyść Pań, ponieważ procesy starzenia, powodujące spadek produkcji kolagenu w organizmie, rozpoczynają się już po 25 roku życia. Powoduje to wiotczenie i stopniowe opadanie biustu.

Jednak najbardziej istotnymi czynnikami powodującymi odkształcenie piersi są ciąże, porody i okres karmienia piersią, po których biust bardzo rzadko wraca do pierwotnego kształtu.

Niejednokrotnie powoduje to obniżenie samopoczucia i samooceny u pacjentek – procedury wyłącznie kosmetyczne często nie dają oczekiwanych rezultatów, dlatego coraz częściej decydują się na podniesienie biustu metodą Banelli.

Podniesienie piersi Banelli. Podniesienie biustu Warszawa cena

Podniesienie biustu metodą Banelli

Fakty o zabiegu podniesienia piersi:

  • Dla kogo? Dla Pań posiadających małe i średnie piersi
  • Czas trwania - 2-2,5 godziny
  • Rekonwalescencja – ok. 7-14 dni

Jak się przygotować do podniesienia biustu?

Około 4 tygodnie przed zabiegiem podniesienia piersi należy zrezygnować lub znacznie ograniczyć palenie tytoniu, ponieważ ma on negatywny wpływ na proces gojenia się ran. Z podobnych względów, na okres 2 tygodni poprzedzających zabieg, zalecane jest odstawienie leków w składzie których występuje kwas acetylosalicylowy (m.in. aspiryna), gdyż wydłuża on czas krzepnięcia krwi. Zaleca się natomiast przyjmowanie witaminy K.

Pacjentkę przed zabiegiem kieruje się na badania krwi, moczu, EKG oraz prześwietlenie klatki piersiowej. W zależności od wieku i indywidualnych cech pacjentki, niekiedy wskazane jest również wykonanie mammografii lub USG piersi.

Zabieg podniesienia biustu i okres tuż po zabiegu:

Podniesienie biustu metodą Banelli wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na redukcji tkanki wokół brodawki poprzez odpreparowanie nadmiaru skóry, a następnie podniesieniu sutka wraz z otoczką. Podciąga się dzięki temu cała pierś, co jest kluczowe dla efektu wizualnego. Bardzo dużą zaletą tego zabiegu są małe powierzchnie nacięć i blizn.

Kilka dni po operacji pacjentka może odczuwać ból piersi. Mogą pojawiać się także obrzęki, zasinienia lub zaczerwienienia. Objawy te mogą być jednak łagodzone popularnymi środkami przeciwbólowymi (nieposiadającymi w składzie kwasu acetylosalicylowego) oraz zimnymi okładami. Niezwykle istotna w tym czasie jest także dbałość o higienę, szczególnie w okolicach operowanych miejsc.

Rekonwalescencja po zabiegu podniesienia biustu

Pacjentce przez pierwszy tydzień po zabiegu zaleca się bardzo dużo odpoczynku w pozycji leżącej. Przez kilka tygodni powinna również ograniczyć wysiłek fizyczny oraz korzystać ze specjalistycznego biustonosza elastycznego. Opalanie nie jest zalecane przez około 6 miesięcy po zabiegu – może ono spowodować odbarwienia na skórze.

Efekty po zabiegu podniesienia piersi

Fenomen podniesienia piersi metodą Banelli polega na tym, że u kobiet z małym i średnim biustem pozwala uzyskać zauważalne efekty, a jednocześnie pozostawia jedynie niewielkie blizny, nadające się do późniejszego laserowego usunięcia.

Należy jednak pamiętać, że zarówno czas, jak i zmiana wagi ciała oraz ciąża mogą spowodować, że piersi ponownie zaczną opadać. Dla dłuższego podtrzymania efektów, kluczowy jest prawidłowy dobór bielizny, odpowiednia aktywność fizyczna oraz sposób odżywiania.

Przed wizytą:

Pacjentka kliniki Horizon Medical Center zawsze przed zabiegiem podniesienia piersi kierowana jest na konsultację lekarską, podczas której lekarz dokonuje jej oceny klinicznej i informuje o możliwościach rozwiązania jej problemu, a także o przebiegu zabiegu oraz o planowanym rezultacie. W przypadku zabiegów dokonywanych na piersiach, bardzo ważne jest dokładne przemyślenie i przedyskutowanie z lekarzem oczekiwań pacjentki, zwłaszcza pod kątem czynników mających wpływ na efekt (wiek, kształt biustu, stan skóry). Wspólnie z pacjentką lekarz dobiera metodę najlepiej dostosowaną do jej realnych potrzeb. Podczas konsultacji pacjentka ma również możliwość zadania nurtujących ją pytań dotyczących zarówno procesu leczenia, jak i rekonwalescencji.

Podniesienie piersi Banelli cena:

jedna pierś cena: 3 000 zł
dwie piersi cena: 6 000 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish