Plastyka ud Warszawa cena. Usunięcie skóry i tkanki tłuszczowej ud

Plastyka ud. Usunięcie skóry i tkanki tłuszczowej ud

Klinika Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center Warszawa

Plastyka ud to zabieg chirurgiczny pozwalający na usunięcie z tego obszaru nadmiaru skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej oraz na poprawę napięcia mięśni, co w rezultacie pozwala na ujędrnienie i wysmuklenie nóg.

Zabieg plastyki ud jest w szczególności przeznaczony dla osób powyżej 50 roku życia, które w wyniku upływu czasu, znacznej utraty wagi lub skłonności genetycznych cierpią z powodu wiotkości przyśrodkowych części ud, a jednocześnie chcą odmłodzić swój wygląd.

Plastyka ud Warszawa cena. Usunięcie tkanki tłuszczowej ud

Plastyka ud

Fakty o plastyce ud:

 • Czas trwania - 120-180 min.
 • Wizyty kontrolne – 2-3
 • Rekonwalescencja – 7-10 dni

Przeciwwskazania do plastyki ramion

 • nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • skazy naczyniowe,
 • duszności,
 • infekcja ropna skóry,
 • stany zapalne żył,
 • cukrzyca,
 • nadczynność tarczycy.

Jak się przygotować do plastyki ud?

Około miesiąc przed zabiegiem pacjent powinien zrezygnować z palenia papierosów, gdyż te pogarszają efektywność procesu gojenia się ran. 14 dni przed zabiegiem należy także odstawić wszystkie leki zawierające kwas acetylosalicylowy (m.in. aspiryna), ponieważ jest to czynnik wydłużający czas krzepnięcia krwi.

Najwcześniej na 3 dni przed zabiegiem lekarz kieruje pacjenta na badania laboratoryjne obejmujące: morfologię, grupę krwi, wskaźniki krzepnięcia, kreatyninę, ogólne badanie moczu, a także szczepienie przeciwko WZW. Jeśli stan zdrowia pacjenta tego wymaga, może on zostać skierowany na dodatkowe badania, na przykład EKG.

Zabieg i okres tuż po zabiegu plastyki ud

Plastyka ud najczęściej przebiega w dwóch etapach: pierwszym jest liposukcja, pozwalająca na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, a drugim – plastyka ud w znaczeniu ścisłym. Polega ona na dokonaniu cięcia w okolicy pachwinowej, a następnie usunięciu nadmiaru skóry. Rozpiętość cięcia zależy od zakresu zabiegu – zawsze jednak lekarz stara się je wykonać tak, aby blizna po nim nie była widoczna przy normalnym ułożeniu nogi. Zabieg kończy założenie kilku warstw szwów, które utrzymują napięcie skóry oraz modelują kształt ud. Część z nich usuwana jest po tygodniu od operacji. Zakłada się również dreny, które pozwalają na regularne usuwanie osocza oraz krwi z operowanych miejsc.

Zabieg plastyki ud przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

W ciągu pierwszej doby pacjent powinien możliwie dużo spacerować – pozwoli to na zapobieżenie zatorom żylnym.
Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać ból i dyskomfort w okolicach poddanych zabiegowi, jednak jest on możliwy do zredukowania przy pomocy ogólnodostępnych środków przeciwbólowych. Pacjent najczęściej pozostaje na kilkudniowej obserwacji w klinice.

Rekonwalescencja po plastyce ud

Rekonwalescencja trwa około 10 dni, a po niej pacjent może powrócić do zwykłej aktywności zawodowej. Do tego czasu powinno ustąpić większość zasinień. Obrzęki natomiast mogą utrzymywać się do 3 miesięcy od zabiegu.

Pacjent powinien wstrzymać swoją aktywność fizyczną przez około 2 miesiące.

Do szóstego tygodnia po zabiegu zalecane jest noszenie bielizny uciskowej, która wspomaga w obkurczeniu się skóry i redukuje obrzęki. Po tym okresie można nosić również bieliznę elastyczną, która ma wpływ na kształtowanie się konturu ciała.

Efekty po plastyce ud

Zmiany w wyglądzie ud są widoczne natychmiastowo, jednak ostateczny rezultat można zaobserwować po upływie około 6 miesięcy –wówczas blizny są znacznie mniej widoczne. Pod warunkiem unikania znacznych wahań masy ciała i zmian hormonalnych, efekt zabiegu stały.

Przed wizytą:

Proces leczenia w Horizon Medical Center zawsze rozpoczyna się konsultacją lekarską, podczas której lekarz specjalista ocenia stan kliniczny pacjenta oraz przeprowadza wywiad lekarski. Informuje go także o różnych sposobach leczenia, a po wspólnym wyborze metody najlepiej dostosowanej do jego potrzeb – o planowanym przebiegu operacji i oczekiwanym rezultacie. Podczas konsultacji, pacjent ma również możliwość porozmawiania z lekarzem o swoich wątpliwościach lub obawach oraz zadania nurtujących go pytań dotyczących procesu leczenia oraz rekonwalescencji.

Plastyka ud cena:

14 000 - 16 000 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish