Plastyka ramion Warszawa cena. Modelowanie kształtu ramion

Plastyka ramion. Modelowanie kształtu ramion

Klinika Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center Warszawa

Nadmiar skóry i brak jej jędrności to częsty problem związany najczęściej z utratą dużej masy ciała, z wiekiem lub nawet z predyspozycjami genetycznymi. Dotyczy to również ramion, które są – obok ud i brzucha – szczególnie problematyczną strefą.

Zabieg plastyki ramion pozwala na usunięcie lub zredukowanie tego defektu i odtworzenia naturalnego kształtu ramienia poprzez usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego w jego przyśrodkowej części.

Wskazaniami do plastyki ramion mogą być zarówno względy lecznicze, jak i estetyczne.

Plastyka ramion cena Warszawa

Plastyka ramion

Fakty o plastyce ramion:

  • Czas trwania – 2-3 godziny
  • Wizyty kontrolne – 3-4
  • Rekonwalescencja – ok. 14 dni

Przeciwwskazania do plastyki ramion

  • choroby układu krążenia,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • skazy naczyniowe,
  • choroby serca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • ciąża

Jak się przygotować do plastyki ramion?

Nie wcześniej niż 3 dni przed zabiegiem lekarz kieruje pacjenta na badania laboratoryjne, które obejmują najczęściej: morfologię, grupę krwi, wskaźniki krzepnięcia (INR, APTT), elektrolity (Na, K), kreatyninę, poziom glukozy i białka we krwi, a także ogólne badanie moczu. W zależności od stanu zdrowia i wieku pacjenta mogą zostać zlecone również inne badania, takie jak EKG, USG czy RTG płuc.

Co bardzo ważne, około 4 tygodnie przed operacją należy zrezygnować z palenia papierosów, gdyż może mieć to szkodliwy wpływ na proces gojenia się ran. Natomiast 2 tygodnie przed zabiegiem zaleca się również odstawienie wszelkich leków mających w składzie kwas acetylosalicylowy (do tego zalicza się m.in. aspirynę), ponieważ mogą one wydłużać czas krzepnięcia krwi.

Ponadto lekarz może ustalić z pacjentem konkretny plan żywieniowy na okres okołooperacyjny.

Operacja ramion i okres tuż po zabiegu

Pacjent podczas operacji układany jest w pozycji horyzontalnej z odwiedzonymi górnymi kończynami. Na przyśrodkowych stronach ramion zaznacza się linie cięć – wykonanie ich w tym miejscu minimalizuje widoczność blizn. Niekiedy przed samą plastyką ramion przeprowadzana jest liposukcja.

Operacja rozpoczyna się od przemycia skóry preparatem antyseptycznym, a później następuje cięcie i usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanek miękkich. Kolejnym etapem jest plastyka powłoki ramion, która pozwala na ich wymodelowanie do naturalnego kształtu. Ostatnim krokiem jest założenie drenów i szwów, które najczęściej usuwane się po upływie około tygodnia od operacji.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, jednak w niektórych przypadkach może zostać podane znieczulenie miejscowe.

Rekonwalescencja po plastyce ramion

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się noszenie rękawków uciskowych wspomagających proces gojenia się ran oraz pozwalających na zmniejszenie obrzęków, zazwyczaj ustępujących stopniowo przez okres 3 tygodni. Przez kilka dni bezpośrednio po zabiegu normalnym zjawiskiem są również zaczerwienienia oraz dolegliwości bólowe, które można łagodzić środkami farmakologicznymi.

Powrót do pełnej aktywności życiowej w większości przypadków możliwy jest po 2 tygodniach, natomiast do aktywności fizycznej można wrócić po upływie około 8 tygodni.

Blizny pooperacyjne przez około rok nie powinny być wystawiane na działanie promieni UV, ponieważ może to spowodować zmianę koloru skóry.

Efekty po plastyce ramion

Rezultaty zabiegu są trwałe, jednak należy unikać znacznych wahań masy ciała, ponieważ mogą one znacząco wpłynąć na pogorszenie się efektu wizualnego. Zmiana kształtu ramion widoczna jest niemal od razu, choć na początku występuje obrzęk operacyjny, a linie cięć bledną z biegiem czasu. Wśród pacjentów obserwuje się znaczną poprawę nastroju i samooceny.

Przed wizytą:

Proces leczenia w Horizon Medical Center zawsze rozpoczyna się konsultacją lekarską, podczas której lekarz dokonuje oceny klinicznej pacjenta, informuje o możliwościach leczenia, przebiegu operacji i oczekiwanym rezultacie. Wspólnie z pacjentem dobiera sposób leczenia najlepiej dostosowany do jego potrzeb. Pacjent ma również możliwość porozmawiania z lekarzem o swoich wątpliwościach oraz zadania nurtujących pytań dotyczących procesu leczenia oraz rekonwalescencji.

Plastyka ramion cena:

12 000 - 14 000 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish