Waginoplastyka (plastyka pochwy)

Wykonaj zabieg w Klinice Ginekologii Estetycznej Horizon Medical Center

Plastyka pochwy czyli waginoplastyka to skorygowanie szerokości pochwy. Najczęściej decydują się na nią kobiety, u których w wyniku porodu doszło do pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza.

Zdaniem wielu specjalistów, plastyka pochwy bardzo pozytywnie wpływa na doznania seksualne obojga partnerów. Ponad 70 procent kobiet, które poddały się waginoplastyce (plastyce pochwy)  uważa, że ich pożycie seksualne stało się po zabiegu bardziej satysfakcjonujące. Co istotne, jeszcze więcej pań, bo ponad 90 procent uważa, że stały się w swoich oczach bardziej atrakcyjne, a ich kompleksy zdecydowanie zmalały.

Waginoplastyka (plastyka pochwy)

Fakty o zabiegu waginoplastyka (plastyka pochwy)

  • Czas trwania – 60-90 minut
  • Rekonwalescencja – ok. 4-6 tygodni

Waginoplastyka, a poprawnie waginoperineoplastyka, jest podstawową i jedną z najczęściej wykonywanych operacji w ginekologii plastycznej. Zabieg plastyki pochwy i krocza przeprowadzany jest najczęściej u kobiet, które w wyniku ciężkich porodów doznały pęknięcia lub rozciągnięcia narządów rodnych. Według aktualnych danych na dyskomfort poporodowy uskarża się ponad 90% kobiet rodzących siłami natury.

Waginoplastyka, przeciwwskazania:

  • potwierdzona lub w najbliższym czasie planowana ciąża
  • nowotwór
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • zły stan zdrowia i świadczące o tym wyniki badań

Przebieg zabiegu plastyki pochwy

Plastyka pochwy trwa od 60 do 90 minut, wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym lub lekkiej sedacji. Lekarz nacina tylną ścianę pochwy, usuwa nadmiar tkanek, po czym nićmi rozpuszczalnymi zszywa mięśnie i śluzówkę pochwy.

Rekonwalescencja po zabiegu waginoplastyki

Pełna rekonwalescencja po plastyce pochwy trwa około 4-6 tygodni – po tym czasie można powrócić do normalnej aktywności seksualnej. Po siedmiu dniach od zabiegu ma miejsce wizyta kontrolna. Przez około dwa tygodnie może utrzymywać się obrzęk, zasinienie krocza, ból oraz podwyższona temperatura ciała. W celu złagodzenia dolegliwości można przyjmować środki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Należy szczególnie dbać o właściwą higienę krocza.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u ginekologa, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: Waginoplastyka (plastyka pochwy)

od 5 400 zł

PROMOCJA: 30% taniej!

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

DO GÓRY
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj