Ortopedia - stopa

Czy wiesz, że ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości?
Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla wszystkich tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. płuca, mózg, serce. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew. Kości i stawy w miarę upływu czasu słabną. Niewłaściwe odżywianie i niedobór składników odżywczych mogą prowadzić do uszkodzeń układu kostnego. To im także z powodu osteoporozy zdarzają się najczęściej urazy kości. Leczeniem operacyjnym urazów kości i chorób układu kostnego zajmuje się ORTOPEDIA. Horizon Medical Center oferuje szeroki zakres zabiegów z ortopedii.

Paluch koślawy (hallux) jest to zniekształcenie polegające na bocznym odchyleniu palucha.
Zniekształcenie występuje znaczenie częściej u kobiet. Niewłaściwe obuwie (o wąskim przodzie) może odgrywać pewną rolę w rozwoju zniekształcenia.

Staw skokowy to jeden z bardziej skomplikowanych fragmentów układu kostno-stawowego człowieka. Nic więc dziwnego, że często dochodzi do urazów w jego obrębie. Staw skokowy to staw łączący kości podudzia (kość piszczelową i strzałkową) oraz stopy (poprzez kość skokową).

Leczenie komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

TOP
Show Buttons
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Hide Buttons