Ortopedia ręki | Warszawa. Klinika Ortopedii Horizon Medical Center, ceny zabiegów
Ortopedia rękaOrtopedia ręka

Ortopedia - ręka

Najczęściej powszechnymi kontuzjami zarówno wśród sportowców jak i w życiu codziennym są urazy ręki. Powszechność kontuzji ręki spowodowana jest faktem iż uraz ręki może przytrafić się w każdej sytuacji. Podczas zwykłego upadku, instynktownie i mechanicznie staramy się zamortyzować upadek wyciągając ręce i podpierając się. Intensywna praca, noszenie ciężarów czy wykonywanie codziennych zakupów wiąże się z przeciążeniem rąk. Nieodpowiednio leczone urazy ręki mogą doprowadzić do problemów, a nawet do stopniowego niedowładu rąk.

Klinika ortopedyczna w Warszawie Horizon Medical Center oferuje szeroki zakres zabiegów z ortopedii ręki.

Zespół cieśni kanału łokciowego to zaburzenie czynności nerwu łokciowego na skutek ucisku wymienionego nerwu w kanale łokciowym. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności.

Choroba Dupuytrena czyli inaczej przykurcz ścięgna dłoniowego charakteryzuje się ograniczeniem sprawności ręki spowodowanym przykurczowym zgięciem ustawienia palców. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności dłoni.

Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) to zaburzenie funkcji nerwu pośrodkowego, który biegnie w kanale nadgarstka w następstwie przewlekłego ucisku. Objawem, który pojawia się z reguły jako pierwszy jest ból i drętwienie palców. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności dłoni i palców.

Zespół De Quervain’a wywoływany jest przewlekłym stanem zapalnym pochewki ścięgnistej nadgarstka. Zapalenie zazwyczaj obejmuje pochewki ścięgna prostownika krótkiego kciuka oraz odwodziciela długiego kciuka. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności nadgarstka.

Palce trzaskające są schorzeniem związanym z zaburzeniem płynności ruchu czynnego zginania. Na pewnym etapie ruchu palec zostaje zablokowany. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności palców.

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, zwane inaczej potocznie łokciem tenisisty, wbrew wszystkim pozorom nie dotyka wyłącznie osób, które uprawiają tenis. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności palców.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish