Ortopedia rękaOrtopedia ręka

Ortopedia - ręka

Ortopedia ręki. Czy wiesz, że ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości?
Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla wszystkich tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. płuca, mózg, serce. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew. Kości i stawy w miarę upływu czasu słabną. Niewłaściwe odżywianie i niedobór składników odżywczych mogą prowadzić do uszkodzeń układu kostnego. To im także z powodu osteoporozy zdarzają się najczęściej urazy kości. Leczeniem operacyjnym urazów kości i chorób układu kostnego zajmuje się ORTOPEDIA.

Horizon Medical Center oferuje szeroki zakres zabiegów z ortopedii ręki.

Zespół cieśni kanału łokciowego to zaburzenie czynności nerwu łokciowego na skutek ucisku wymienionego nerwu w kanale łokciowym. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności.

Choroba Dupuytrena czyli inaczej przykurcz ścięgna dłoniowego charakteryzuje się ograniczeniem sprawności ręki spowodowanym przykurczowym zgięciem ustawienia palców. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności dłoni.

Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) to zaburzenie funkcji nerwu pośrodkowego, który biegnie w kanale nadgarstka w następstwie przewlekłego ucisku. Objawem, który pojawia się z reguły jako pierwszy jest ból i drętwienie palców. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności dłoni i palców.

Zespół De Quervain’a wywoływany jest przewlekłym stanem zapalnym pochewki ścięgnistej nadgarstka. Zapalenie zazwyczaj obejmuje pochewki ścięgna prostownika krótkiego kciuka oraz odwodziciela długiego kciuka. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności nadgarstka.

Palce trzaskające są schorzeniem związanym z zaburzeniem płynności ruchu czynnego zginania. Na pewnym etapie ruchu palec zostaje zablokowany. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności palców.

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, zwane inaczej potocznie łokciem tenisisty, wbrew wszystkim pozorom nie dotyka wyłącznie osób, które uprawiają tenis. Polecany jest zabieg chirurgiczny polegający na przywróceniu pełnej sprawności palców.

TOP
Show Buttons
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Hide Buttons