Ortopedia kolan | Warszawa. Klinika Ortopedyczna Horizon Medical Center.
Ortopedia kolanoOrtopedia kolano

Ortopedia - kolano

Najczęściej powszechnymi kontuzjami w życiu codziennym, w szczególności u sportowców są urazy kolan. Kontuje kolan pojawiają się zwykle podczas uprawiania sportu jak również poprzez zwyrodnienia stawów kolanowych, które powodują zmiany w strukturze stawów. Bardzo podatne na wszelakie urazy kolanowe są łąkotki – które znajdują się pomiędzy powierzchniami stawowymi kości. Nie mniej jednak najczęściej przyczyną kontuzji kolanowych jest zerwanie lub naderwanie wiązadeł kolanowych. Nieodpowiednio leczone urazy stawów kolanowych mogą doprowadzić do poważnych przewlekłych problemów z kolanami.

Ortopedia kolan

Klinika ortopedyczna w Warszawie Horizon Medical Center oferuje szeroki zakres zabiegów z ortopedii kolana.

Artroskopia kolana to metoda diagnostyki i leczenia chorób stawów kolanowych. Polega ona na wprowadzeniu do stawu kolanowego przez centymetrowy dostęp operacyjny kamery, a następnie obejrzeniu wszystkich elementów.

Iniekcje do stawowe kwasu hialuronowego łagodzą objawy, przyspieszają procesy naprawcze. Już po pierwszym zastrzyku w chory staw uzyskujemy istotną redukcję objawów bólowych. Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem wszystkich struktur pozakomórkowych i jest obecny w stosunkowo wysokim stężeniu w chrząstce stawowej i płynie stawowym.

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL
Więzadło krzyżowe przednie jest najważniejszym, ale nie jedynym stabilizatorem stawu kolanowego, ogranicza ono nadmierne zgięcie, wyprost oraz zabezpiecza przed koślawieniem w czasie pracy kolana.

Skuteczność terapii osoczem bogatopłytkowym gwarantuje obecność w nim komórek i czynników wzrostu pozyskiwanych z własnej krwi Pacjenta. Pobudzają one tkanki do regeneracji. Wstrzykniecie aktywowanych płytek indukuje mechanizm identyczny z procesem gojenia się rany, czyli napływ komórek macierzystych

Leczenie komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

Mechanizm działania koncentratu polega na zmniejszeniu liczebności cytokin prozapalnych związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów, które w procesie zapalanym produkowane są w nadmiernej ilości poprzez wprowadzenie cytokin antagonistycznych.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish