Ortopedia biodra | Warszawa. Rekonwalescencja, cena, zabiegi ortopedii biodra

Ortopedia - biodro

Staw biodrowy jest jednym z najciężej pracujących stawów naszego ciała. Staw biodrowy nosi ciężar ciała podczas chodzenia, leżenia czy też wykonywania różnych czynności. Staw biodrowy często narażony jest na choroby, a z wiekiem dochodzi do jego zużycia. Bardzo często zdarzają się różne kontuzje biodra wynikające z upadku. Nieodpowiednio leczone urazy stawu biodrowego mogą doprowadzić do problemów z prawidłowym funkcjonowaniem biodra.

Ortopedia biodra

Klinika ortopedyczna w Warszawie Horizon Medical Center oferuje szeroki zakres zabiegów z ortopedii biodra.

Artroskopia biodra to metoda diagnostyki i leczenia chorób stawów biodrowych. Polega ona na wprowadzeniu do stawu biodrowego przez centymetrowy dostęp operacyjny kamery, a następnie obejrzeniu wszystkich elementów.

Zwyrodnienie stawu biodrowego wywołuje nieustanny ból, ogranicza sprawność ruchową, a po pewnym czasie prowadzi nawet do inwalidztwa. Dzięki rozwojowi medycyny – endoproteza biodra czyli sztuczny staw biodrowy pozwala szybko odzyskać pełną swobodę ruchów.

Wraz z rozwojem nauki coraz szersze zastosowanie w różnych działach medycyny stosuje się leczenie komórkami macierzystymi, potrafiące przekształcić się w dowolny typ komórki tkanki w której występują lub też w komórki innych tkanek.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish