Ortopedia - biodro

Czy wiesz, że ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości?
Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla wszystkich tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. płuca, mózg, serce. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew. Kości i stawy w miarę upływu czasu słabną. Niewłaściwe odżywianie i niedobór składników odżywczych mogą prowadzić do uszkodzeń układu kostnego. To im także z powodu osteoporozy zdarzają się najczęściej urazy kości. Leczeniem operacyjnym urazów kości i chorób układu kostnego zajmuje się ORTOPEDIA. Horizon Medical Center oferuje szeroki zakres zabiegów z ortopedii.

Artroskopia biodra to metoda diagnostyki i leczenia chorób stawów biodrowych. Polega ona na wprowadzeniu do stawu biodrowego przez centymetrowy dostęp operacyjny kamery, a następnie obejrzeniu wszystkich elementów.

Zwyrodnienie stawu biodrowego wywołuje nieustanny ból, ogranicza sprawność ruchową, a po pewnym czasie prowadzi nawet do inwalidztwa. Dzięki rozwojowi medycyny – endoproteza biodra czyli sztuczny staw biodrowy pozwala szybko odzyskać pełną swobodę ruchów.

Wraz z rozwojem nauki coraz szersze zastosowanie w różnych działach medycyny stosuje się leczenie komórkami macierzystymi, potrafiące przekształcić się w dowolny typ komórki tkanki w której występują lub też w komórki innych tkanek.

TOP
Show Buttons
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Hide Buttons