Ortopedia barku | Warszawa. Klinika Ortopedyczna Horizon Medical Center
Ortopedia barkOrtopedia bark

Ortopedia barku

Urazy stawu barkowego zdarzają się bardzo często zarówno u sportowców jak i w życiu codziennym Najczęstszą przyczyną kontuzji barku jest jego nadmierne przeciążenie, które skutkuje ostrym bólem i stanem zapalnym. Staw barkowy często narażony jest na różne choroby, a z wiekiem dochodzi do jego zużycia. Nieodpowiednio leczone urazy stawu barkowego mogą doprowadzić do poważnych problemów z prawidłowym funkcjonowaniem barku .

Ortopedia barku

Klinika ortopedyczna w Warszawie Horizon Medical Center oferuje szeroki zakres zabiegów z ortopedii barku.

Artroskopia barku to metoda diagnostyki i leczenia chorób stawu barkowego. Polega ona na wprowadzeniu do stawu barkowego przez centymetrowy dostęp operacyjny kamery, a następnie obejrzeniu wszystkich elementów.

Leczenie komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

Zwyrodnienie stawu barkowego wywołuje nieustanny ból, ogranicza sprawność ruchową,. Dzięki rozwojowi medycyny – endoproteza barku czyli sztuczny staw barkowy pozwala szybko odzyskać pełną swobodę ruchów. Celem zabiegu jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stawu barkowego.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish