Ortopedia barkOrtopedia bark

Ortopedia barku

Ortopedia barku. Czy wiesz, że ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości?
Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla wszystkich tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. płuca, mózg, serce. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew. Kości i stawy w miarę upływu czasu słabną. Niewłaściwe odżywianie i niedobór składników odżywczych mogą prowadzić do uszkodzeń układu kostnego. To im także z powodu osteoporozy zdarzają się najczęściej urazy kości. Leczeniem operacyjnym urazów kości i chorób układu kostnego zajmuje się ORTOPEDIA. Horizon Medical Center oferuje szeroki zakres zabiegów z ortopedii.

Artroskopia barku to metoda diagnostyki i leczenia chorób stawu barkowego. Polega ona na wprowadzeniu do stawu barkowego przez centymetrowy dostęp operacyjny kamery, a następnie obejrzeniu wszystkich elementów.

Leczenie komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

Zwyrodnienie stawu barkowego wywołuje nieustanny ból, ogranicza sprawność ruchową,. Dzięki rozwojowi medycyny – endoproteza barku czyli sztuczny staw barkowy pozwala szybko odzyskać pełną swobodę ruchów. Celem zabiegu jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stawu barkowego.

TOP
Show Buttons
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Hide Buttons