Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Warszawa cena. Wampirzy lifting

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (wampirzy lifting)

Klinika Medycyny Estetycznej Horizon Medical Center Warszawa

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się dużą ilością płytek krwi, które są odpowiedzialne za regenerację zachodzącą skórze: stymulują wytwarzanie nowych włókien kolagenowych, tym samym ujędrniając i napinając skórę. W ten sposób również przyspiesza się gojenie ran, poprawia gęstość i jakość włosów oraz zatrzymuje łysienie.

Badania naukowe wykazały korzystne właściwości osocza bogatopłytkowego już 30 lat temu, dzięki czemu medycyna wykorzystuje je od wielu lat m.in. w ortopedii, stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej i dermatologii. Wampirzy lifting, opracowany w Szwajcarii w 2003 roku, jest tylko jednym z przykładów jej zastosowania.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (własnym osoczem, pacjenta)
Płytki krwi są komórkami, które poprzez gromadzenie się i aktywację, generują proces regeneracji miejsc uszkodzonych np. zranień. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego, pobranego od pacjenta do mezoterapii twarzy szyi i dekoltu, powoduje zainicjowanie procesu regeneracji skóry, co zostało udowodnione naukowo.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym:

 • pobudza procesy regeneracji tkanek
 • pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i mnożenia się
 • wspomaga proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • aktywuje mezenchymalne komórki macierzyste zawarte w tkankach
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Warszawa cena. Wampirzy lifting.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - wampirzy lifting

Fakty o zabiegu mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

 • Czas trwania – ok. 45 minut
 • Wizyty – 1x
 • Powtórzenia – 2-3x

Kilkakrotna mezoterapia osoczem bogatopłytkowym powoduje:

 • wygładzenie zmarszczek i spłycenie bruzd
 • poprawę elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • rewitalizację skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
 • poprawę ukrwienia skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia po intensywnych inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej jak zabiegi laserowe czy peelingi
 • usuwanie blizn

Jakie efekty daje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Okres rekonwalescencji po mezoterapii osoczem trwa maksymalnie kilka dni. W tym okresie skóra może być podrażniona i zaczerwieniona, a nawet lekko obrzęknięta, jednak te objawy ustępują w sposób samoistny.

Ostateczne efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym są zależne od indywidualnych właściwości anatomicznych, wieku i stanu skóry pacjenta. Uwydatniają się kilkuetapowo. Początkowo skóra wygląda na bardziej wypoczętą, jednak po kilku tygodniach widoczna jest jej regeneracja, odmłodzenie i rewitalizacja na poziomie komórkowym. Aby utrzymać te rezultaty, zaleca się powtórzenie zabiegu: początkowo 4-6 razy w trzytygodniowych odstępach, a następnie – 1-2 razy w roku.

Po około 2-3 miesiącach po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym można zauważyć: poprawę jędrności skóry, redukcję przebarwień, wyrównanie płytkich zmarszczek, wzmocnienie cebulek włosów, redukcję blizn i rozstępów, regeneracja na poziomie tkankowym.

Mezoterapia osoczem kondycjonowanym (osoczem pacjenta)

W badaniach naukowych udowodniono, że podczas odpowiedniej inkubacji krwi pacjenta, z komórek krwi zostają uwolnione do osocza różnorodne substancje odżywcze. Po odwirowaniu osocza kondycjonowanego uzyskujemy wspaniały materiał do regeneracji, który można używać do mezoterapii w odstępach cotygodniowych. Jest to autorski zabieg wykonywany wyłącznie w naszej klinice, powoduje głęboką regenerację skóry właściwej. Terapia osoczem powoduje zaskakujące efekty. Efekt utrzymuje się przez około 6 miesięcy bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Na czym polegają kontrowersje związane z zabiegiem?

Wampirzy lifting został rozsławiony przez zdjęcia krążące w internecie, na których Kobiety pokazują swoją twarz tuż po zabiegu – gdy jest zaczerwieniona i „krwista”. Jest to naturalny efekt, który ustępuje po kilku godzinach, ale to właśnie niemu mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zawdzięcza swoją charakterystyczną nazwę.

Należy podkreślić, że do zabiegu wampirzego liftingu używa się jedynie naturalnych substancji, dlatego – jeśli jest on prawidłowo wykonany – nie niesie za sobą ryzyka niebezpiecznych powikłań. Kluczowe natomiast jest spełnienie szeregu bardzo surowych norm dotyczących sterylności oraz wykluczenie wystąpienia przeciwwskazań (choroby krwi, stany zapalne skóry, zaburzenia pracy wątroby, nowotwory, ciąża, karmienie piersią).

Przed wizytą:

Przed mezoterapią osoczem bogatopłytkowym pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u lekarza medycyny estetycznej, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym cena:

od 950 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish