Medycyna regeneracyjnazabiegi medycyny regeneracyjnej

Medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna jest to bardzo prężenie rozwijająca się interdyscyplinarna dziedzina, dzięki której już dziś powoli staje się możliwe pozyskiwanie do przeszczepów narządów wyhodowanych w laboratorium i regeneracja zniszczonych tkanek bezpośrednio w organizmie pacjenta. Kluczowym elementem tego rodzaju terapii są komórki macierzyste pacjenta oraz elementy tworzące idealne środowisko do ich prawidłowego rozwoju i organizacji architektury tkanki.
W Horizon Medical Center w bezpieczny dla pacjenta sposób poprzez liposukcję pobierana jest tkanka tłuszczowa poczym trafia ona do Banku Tkanek i Komórek Macierzystych gdzie izolowane są z tkanki i przygotowywane do przeszczepu komórki macierzyste. Zawiesina komórek macierzystych zostaje podana pacjentowi w wybrane miejsce zmienione chorobowo pod kontrolą USG przez lekarza prowadzącego.
Komórki macierzyste mają dużą zdolność pobudzenia tkanek do regeneracji, leczenia oraz przekształcanie się w zdrowie tkanki na miejsce zmienionych chorobowo.
W klinice Horizon Medcial Center pacjent kierowany jest najpierw na konsultację do lekarza specjalisty, który szczegółowo opowiada o etapach procedury jak również o efektach.
Klinika Horizon Medical Center jako jedna z nie licznych w Warszawie posiada zgodę Ministra Zdrowia i Poltransplantu na wykonywanie zabiegów autologicznych wykorzystując komórki macierzyste.

Medycyna regeneracyjna

Zabiegi medycyny regeneracyjnej wykonywane w Klinice Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center:

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego, pobranego od pacjenta do mezoterapii skóry głowy, powoduje zainicjowanie procesu regeneracji i pobudzenia uśpionych cebulek do produkcji włosów.

Leczenie komórkami macierzystymi, pozwala pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użyć jej zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

Lipogems jest oczyszczoną i mechanicznie przetworzoną tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta w drodze liposukcji. Następnie taka tkanka jest implantowana w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regeneracja i naprawa uszkodzonej tkanki.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish