Mastektomia z rekonstrukcją implantem i siatką. Cena | Warszawa

Mastektomia zmniejszająca ryzyko z jednoczesną rekonstrukcją implantem i siatką

Wykonaj zabieg w Klinice Chirurgii Onkologicznej Piersi Horizon Medical Center

Mastektomia jest zabiegiem usunięcia piersi zajętej najczęściej przez proces nowotworowy. Zabieg ten jest metodą leczenia raka piersi i w zależności od stopnia zaawansowania choroby konieczne jest usunięcie jednej lub obu piersi. Zabieg rekonstrukcji i odnowienia piersi może trwać miesiącami, gdy pacjentka zdecyduje się na zabieg stopniowego wypełniania wszczepionego ekspandera, który następnie zostaje usuwany i zastępowany implantem silikownym. Obecnie chirurgia pozwala na znaczne skrócenie czasu rekonstrukcji piersi. Jest to możliwe dzięki wszczepieniu specjalistycznej siatki zakładanej pod skórę pacjentki, zaraz po usunięciu piersi. Siatka ma za zadanie podtrzymywanie implantu i po upływie około 3 lat zostaje wchłonięta przez organizm. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Mastektomia z jednoczesną rekonstrukcją implantem i siatką

Fakty o zabiegu mastektomia:

  • Czas trwania - 2-3 godziny
  • Wizyty kontrolne - 2-3x
  • Rekonwalescencja - 10-14 dni

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Zabieg i okres tuż po zabiegu:
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka może wrócić do domu następnego dnia lub dwa dni po zabiegu.

Rekonwalescencja:
Tuż po operacji, w okolicy poddanej zabiegowi pojawiają się siniaki i obrzęki. Często występują również dolegliwości bólowe, trwające do kilku dni po zabiegu. Ich nasilenie można kontrolować dobranymi przez lekarza środkami przeciwbólowymi. Ból ustępuje po około 7-14 dniach. Przez 2 tygodnie po operacji należy stale nosić specjalny biustonosz, następnie, do 6 tygodni po zabiegu, można go nosić z przerwami.

Kontrole po zabiegu:
Po 7 dniach lekarz zdejmuje szwy. Wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, trzech miesiącach i pół roku od wykonania zabiegu.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: mastektomia z rekonstrukcją implantem i siatką

ok. 15 tys. zł

Mastektomia cena 6000 - 8000 zł + koszt implantu (2000 - 3000 zł) + siatka syntetyczna całkowicie wchłanialna 3300 - 5900 zł lub ADM 6000 - 8000 zł + znieczulenie ogólne + 1/2 dniowa hospitalizacja + badania histopatologiczne usuniętej piersi (ok. 2 - 3 wycinki 50 - 100 zł)

Rekonstrukcja piersi ekspanderem cena 3500 - 4000 zł + koszt ekspandera (2300 - 2600 zł) + znieczulenie ogólne + jednoniowa hospitalizacja

Wymiana ekspandera na protezę cena 4000 - 5000 zł + koszt implantu 2000 - 3000 zł + znieczulenie ogólne + jednodniowa hospitalizacja

Wycięcie łagodnego guza w piersi cena 2000 zł + badanie histopatologiczne (50 - 100 zł) + znieczulenie ogólne dożylne + kilkugodzinna obserwacja

Symetryzacja piersi zdrowej cena 4000 zł + znieczulenie ogólne + 1 dniowa hospitalizacja

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish