Lipofilling | Warszawa. Cena zabiegu Lipofilling, rekonwalescencja, opinie

Lipofilling

Klinika Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center

Lipofilling to rewolucyjna technika, która wykorzystuje własną tkankę tłuszczową jako naturalny wypełniacz zwiększający objętość skóry dający natychmiastowe efekty i naturalną korektę zmarszczek, fałd i konturu twarzy. Lipofilling przywraca młodzieńczy, świeży wygląd i sprężystość skóry.

Zaletą tego sposobu jest to, że wykorzystywany jest materiał z ciała pacjenta, co nie prowadzi do alergii lub odrzucania ciała obcego. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa 3-4 dnia staje się już unaczyniona. Obszary twarzy poddane zabiegowi zostają wygładzone i zmarszczki są usunięte, co wynika ze zmiany dopływu krwi i efekty są znacznie zauważalne 7 do 10 dni po lipofilingu. Tkanka tłuszczowa pozostaje w poddanym zabiegowi obszarze przez całe życie, ale efekt utrzymuje się przez 4 do 5 lat, ponieważ procesów starzenia i zmęczenia na twarzy nie można zatrzymać. Należy podkreślić, że jest to metoda powiększania i napełniania.

Lipofilling może być zastosowany, aby odmłodzić i wzmocnić wszystkie obszary twarzy w tym podbródka, nosa, szyi, linii żuchwy, fałdy nosowo-wargowej, czoła czy górnych powiek.

Lipofilling twarzy Warszawa

Lipofilling twarzy

Fakty o zabiegu lipofilling:

  • Czas trwania – ok. 90 minut
  • Wizyty kontrolne – 3x
  • Rekonwalescencja – 1-2 tygodnie

Na standardowe etapy Lipofillingu składają się:

Zabieg lipofillingu

Sposób polega na usuwaniu tłuszczu z wybranej partii ciała, gdzie jest go zwykle w nadmiarze (jak brzuch lub wewnętrzną część ud). Wyodrębniona tkanka tłuszczowa poddawana jest za pomocą cieniutkiej kaniuli w wybrane miejsce. Używając tej techniki chirurg zamienia się w rzeźbiarza twarzy i precyzyjna jego praca prowadzi do zmiany jej kształtu. Najczęściej poddawane zabiegowi są okolice kości policzkowych, które stają się bardziej wyraziste, tak zwany „wklęsły podbródek” może być wypełniony.

Zabieg przeprowadzony w ramach znieczulenia miejscowego. Nie ma żadnego ryzyka dla pacjenta. Istnieją niewielkie siniaki w obszarach poddanych zabiegowi, ale są bardzo powierzchowne i znikają na 3 do 5 dni po zabiegu.

Rekonwalescencja po lipofillingu

Przez kilka dni po zabiegu odczuwalny jest ból, który można kontrolować dostępnymi bez recepty środkami przeciwbólowymi, w razie konieczności lekarz przepisuje dodatkowe leki przynoszące ulgę. Powrót do normalnej aktywności możliwy jest dzień po zabiegu.

Kontrole po zabiegu lipofillingu

Po 5-10 dniach lekarz etapami zdejmuje szwy, wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, pół roku i roku po zabiegu.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem lipofillingu pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Czytaj więcej: Modelowanie twarzy własną tkanką tłuszczową

Lipofilling twarzy cena:

od 3 500 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish