Lifting twarzy | Warszawa. Cena zabiegu lifting twarzy i szyi (Face lifting)

Lifting twarzy (Face Lifting)

Klinika Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center Warszawa

Lifting twarzy jest to zabieg chirurgiczny polegający na naciągnięciu skóry poprzez usunięcie jej nadmiaru. Skóra wraz z wiekiem staje się coraz bardziej zwiotczała, zawiera coraz mniej kolagenu i elastyny. Zabieg liftingu twarzy polega na naciągnięciu i podniesieniu skóry, przez co likwidowane są zmarszczki i widoczne objawy starzenia się skóry.

Zabieg liftingu twarzy przeznaczony jest dla osób borykających się z niedoskonałościami w postaci wiotkiej skóry z charakterystycznymi głębokimi zmarszczkami lub bruzdami. Zabieg liftingu twarzy wykonuje się głównie z powodów estetycznych i w celu poprawy samopoczucia pacjenta. Tkanki policzków i czoła z upływem lat i pod wpływem grawitacji opadają. Lifting twarzy (Face Lifting) polega na skutecznym naciągnięciu i uniesieniu skóry twarzy.

Face lifting (lifting twarzy) może być w dwóch odmianach, jednej minimalnie inwazyjnej korekcie "Mini-lift twarzy", lub też zaawansowany lifting twarzy i szyi, który obejmuje przemieszczenie i naciągnięcie skóry i mięśni twarzy i szyi, oraz powięzi mięśni (SMAS). Lifting twarzy może być też połączony z liposukcją, czyli odsysaniem tkanki tłuszczowej.

Lifting twarzy

Fakty o zabiegu lifting twarzy:

  • Czas trwania – ok. 90-180 minut
  • Wizyty kontrolne – 2x
  • Rekonwalescencja – 10-14 dni

Na standardowe etapy face liftingu składają się:

Zabieg i okres tuż po zabiegu

Obejmuje lifting twarzy, który może zostać połączony z liftingiem szyi i usunięciem tkanki tłuszczowej z problematycznego miejsca, np. podbródka. Lifting twarzy wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu nadmiar skóry zostaje usunięty, a luźna skóra podciągnięta w stronę tyłu głowy. Szwy zostają ukryte w linii włosów, dzięki czemu z czasem stają się niewidoczne.

Rekonwalescencja po liftingu twarzy

Przez kilka dni po zabiegu odczuwalny jest ból, który można kontrolować dostępnymi bez recepty środkami przeciwbólowymi, w razie konieczności lekarz przepisuje dodatkowe leki przynoszące ulgę. Gojenie ran trwa około 10 dni, w tym czasie lekarz etapami usuwa szwy pooperacyjne. Powrót do normalnej aktywności możliwy jest po około 10-14 dniach od zabiegu.

Kontrole po liftingu twarzy

Po 5-10 dniach lekarz etapami zdejmuje szwy, wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, pół roku i roku po zabiegu.

Efekty liftingu twarzy

Trwałe.

Face lifting - szczegóły zabiegu

Tę klasyczną operację odmładzającą wykonuje się w zależności od preferencji albo w znieczuleniu miejscowym albo w pełnej narkozie. Typowe cięcia umiejscawia się przed uchem w owłosionej części skroni oraz na potylicy w skórze owłosionej.

Więcej o liftingu twarzy

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem liftingu twarzy pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Lifting twarzy (Face Lifting) cena:

16 000 zł - 22 000 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish