Prof. Agnieszka Kołacińska

Prof. Agnieszka Kołacińska

Chirurg ogólny, chirurg piersi

Agnieszka Kołacińska - profesor chirurgii, chirurg piersi (breast surgeon) i chirurg konsultant na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Centrum Onkologii w Łodzi. W latach 2014-2018 członek Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej w Brukseli, Board of Directors of the European Society of Surgical Oncology (ESSO). Od 2011 r. Egzaminator Europejskiego Egzaminu Chirurgii Piersi (European Board of Surgery Qualification in Breast Surgery).

Laureatka nagród EUSOMA - European Society of Breast Cancer Specialists- Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Chorób Piersi oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Autorka projektu naukowego “Kobiecość i rak piersi na 4 kontynentach”. Kształciła się w Klinikach Chirurgii Piersi w Europejskim Instytucie Onkologii w Mediolanie; Uniwersytecie Careggi we Florencji; Instytucie Raka w Amsterdamie; Uniwersytecie w Helsinkach, Instytucie Onkologii w Tokio; Klinice Mayo, Rochester, Minnesota w USA oraz Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku; Uniwersytecie i Instytucie Yvo Pitanguy Klinice Chirurgii Plastycznej w Rio de Janeiro. Wyróźniona za przeprowadzony zabieg operacyjny podczas London Breast Meeting w Królewskim Kolegium Lekarzy w Londynie/ Royal College of Physicians.

Wykładowca na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych. W swojej pracy łączy najnowsze badania naukowe z technikami chirurgicznymi onkologicznymi, onkoplastycznymi i rekonstrukcyjnymi w chorobach piersi oraz oczekiwaniami Pacjentki.

Wykonuje również zabiegi operacyjne dotyczące nowotworów skóry. Współpracuje pro bono z wieloma fundacjami zrzeszającymi chore na raka piersi, uczestniczy w przedsięwzięciach charytatywnych, wspiera kobiety w procesie rekonwalescencji/ odzyskiwaniu kobiecości po leczeniu onkologicznym.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
PolishEnglish