Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wykonaj zabieg w Klinice Ginekologii Estetycznej Horizon Medical Center

Z wysiłkowym nietrzymaniem moczu zmaga się prawie, co czwarta kobieta w wieki 18-48 lata. Przyczyną tej przykrej dolegliwości jest zazwyczaj przebyty poród. Jednak do rozwinięcia wysiłkowej nietrzymania moczu przyczyniają się wszystkie czynniki, które wypływają na osłabienie mięśni miednicy, niedobory hormonalne związane z menopauza, wady wrodzone oraz radioterapia i przebyte operacje cewki moczowej.

Niestety, nieleczona dolegliwość znacznie utrudnia codzienne życie, ponieważ prowadzi do nieprzyjemnego zapachu związanego z wyciekającym moczem oraz ze zwiększonym ryzykiem występowania powikłań takich jak zapalenie układu moczowego, wyprysków skóry krocza oraz zapalenia dróg rodnych.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Fakty o zabiegu leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

  • Czas trwania – ok. 60 minut
  • Wizyty – 1x
  • Rekonwalescencja – 3-5 dni

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu w Horizon Medical Center

Zabieg polega na obkurczeniu pochwy za pomocą światła lasera, który wzmacnia ścianę pochwy, powięź wewnątrz miedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. W efekcie włókna kolagenowe śluzówki pochwy, obkurczenia tkanki, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Pełen efekt kształtuje się po upływie około miesiąca. W większości przypadków jeden zabieg jest zupełnie wystarczający.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u ginekologa, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Zobacz więcej: Metody leczenia nietrzymania moczu: TVT czy leczenie laserowe?

Cena zabiegu: leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

od 1300 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish