Laserowe zamykanie naczynek

Wykonaj zabieg w Klinice Flebologii Horizon Medical Center

Laserowe zamykanie naczynek prowadzi do zniszczenia pękniętych naczyń krwionośnych. Żylaki to nieprawidłowe, poszerzone naczynia powierzchownego układu żylnego kończyn dolnych. W zależności od etiologii (przyczyny powstawania) dzielimy je na: żylaki pierwotne i wtórne. W obu przypadkach dochodzi do poszerzenia naczynia i wtórnej niedomykalności zastawek żylnych, co powoduje refluks (czyli cofanie się krwi przez zastawkę) i w konsekwencji zastój krwi w żylakach, a to dodatkowo zwiększa stopień ich nasilenia i predysponuje do rozwoju powikłań.

Narodowe Instytuty Zdrowia szacują, że 60% wszystkich mężczyzn i kobiet cierpi na jakąś formę zaburzenia żylnego. 1/4 pacjentów cierpiących na żylaki to mężczyźni, ale głównie kobiety szukają pomocy w leczeniu żył.

Pajączki to delikatne czerwone lub niebieskie ślady, które mogą pojawiać się na powierzchni skóry, są niewielką formą żylaków i mogą poprzedzać rozwój bardziej zaawansowanych zmian lub powodować obawy kosmetyczne. Ekspozycja na słońce może pogorszyć pajączki, rozkładając kolagen pod skórą.

Zarówno żylaki, jak i pajączki powodują, że zastawki przeznaczone do utrzymywania krwi w pozycji odwróconej od serca i z powrotem w dół do nogi są luźne i zwiotczałe – powodując płukanie wsteczne, które rozciąga żyły i prowadzi do powstawania obrzęków.

Laserowe zamykanie naczynek

Starzenie się, ekspozycja na słońce i inne czynniki mogą powodować pękanie naczyń krwionośnych także na twarzy, zwanych teleangiektazjami. Czasami pęknięte naczynia włosowate mogą powodować zaczerwienienie skóry, zwane rumieniem. Rosacea jest częstym schorzeniem skóry, charakteryzującym się rozproszonym rumieniem. Na wszystkie te zmiany dobrze działa IPL. W przypadku niechlujnych żył na nogach technologia laserowa Nd: YAG jest w stanie rozwiązać te uszkodzenia. Aplikator Nd: Yag firmy Forma-tk umożliwia potraktowanie każdej wielkości uszkodzeń trzema różnymi średnicami końcówek chłodzących. Podczas zabiegu intensywne pulsujące światło lub światło laserowe jest absorbowane przez krew. Prowadzi do ogrzania i zniszczenia pękniętych naczyń krwionośnych. Z biegiem czasu uszkodzone naczynia są wchłaniane i zniszczone.

Fakty o zabiegu zamykania naczynek laserem:

  • Czas trwania - ok. 60 minut
  • Wizyty kontrolne - 1x

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u specjalisty, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: laserowe zamykanie naczynek

od 100 do 1 500 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu. W zależności od ilości naczynek ( zwykle za jedno naczynko cena ok. 100 zł)

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

DO GÓRY
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj