Kwas hialuronowy w ortopedii

Wykonaj zabieg w Klinice Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center

Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem wszystkich struktur pozakomórkowych i jest obecny w stosunkowo wysokim stężeniu w chrząstce stawowej i płynie stawowym. Kwas hialuronowy w ortopedii wykorzystywany jest w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów. Leczenie polega na podawaniu kwasu hialuronowego bezpośrednio do stawu za pomocą strzykawki.

Kwas hialuronowy - iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego łagodzą objawy, przyspieszają procesy naprawcze. Już po pierwszym zastrzyku w chory staw uzyskujemy istotną redukcję objawów bólowych.

Kwas hialuronowy w ortopedii

Fakty o zabiegu kwas hialuronowy w ortopedii:

  • Czas trwania - ok. 30 minut
  • Wizyty kontrolne – wg. zaleceń lekarza
  • Rekonwalescencja – brak

Zmiany zachodzące u chorych na chorobę zwyrodnieniową stawów powodują zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego w płynie stawowym. Do korzystnych efektów działania kwasu hialuronowego należy min. wzmocnienie „poślizgu”powierzchni chrząstki, jak również nasilenie metabolizmu chrząstki i hamowanie procesu miejscowego zapalenia.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u ortopedy, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: kwas hialuronowy w ortopedii

od 1 100 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish