Operacja plastyczna uszu | Warszawa. Korekta uszu cena, plastyka uszu

Korekta uszu | operacja uszu

Klinika Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center

Chirurgiczna korekta uszu inaczej nazywana jako otoplastyka.

Dla pacjentów, których uszy odstają, bądź są oni niezadowoleni z ich umiejscowienia względem skóry głowy, dobrym rozwiązaniem jest operacja uszu niwelująca ten estetyczny defekt.

Odstające uszy są często występującym problemem estetycznym, ale dla niektórych źródło kompleksów. Sposobem na poradzenie z tą niedoskonałością jest korekta uszu. Korekcja uszu jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Otoplastykę wykonuje się po całkowitym wykształceniu małżowiny usznej. Efekty korekcji uszu są widoczne po 3 miesiącach od zabiegu.

Na czym polega chirurgiczna korekcja uszu?

Operacja - zabieg polega na modelowaniu i zmianie wyglądu małżowiny usznej. Celem korekcji jest zmniejszenie stopnia odstawania małżowiny usznej. Korekcję odstających uszu wykonują wykwalifikowani specjaliści z dziedziny chirurgii plastycznej. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, operacja - korekcja uszu trwa ok. 1 godziny.

Korekta uszu Warszawa. Operacja plastyczna uszu w Warszawie

Korekta uszu | operacja uszu

Fakty o zabiegu korekta uszu:

  • Czas trwania – ok. 60 minut
  • Wizyty kontrolne – 2x
  • Rekonwalescencja – 7 dni

Na standardowe etapy operacji uszu składają się:

Zabieg i okres tuż po zabiegu

Obejmuje korektę uszu, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

Rekonwalescencja po operacji uszu

Obrzęk i zasinienia okolicy uszu to zwyczajowe dolegliwości po korekcie, które ustępują w ciągu ok. 7 dni. Dolegliwości bólowe przechodzą po kliku dniach. Po zabiegu pacjentowi zostaje założona opaska, która podtrzymuje opatrunek i chroni uszy przed przypadkowymi urazami mechanicznymi, np. podczas snu. Kilka dni po operacji uszu należy ją nosić przez całą dobę, a przez miesiąc od zabiegu – tylko w nocy. Do pełnej aktywności fizycznej, takiej jak zajęcia fitness czy basen, można wrócić po około 2-3 tygodniach.

Kontrole po zabiegu

Następnego dnia po wykonaniu zabiegu lekarz zmienia opatrunek, szwy zostają zdjęte 7. dnia. Kolejne wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, a następnie po roku od zabiegu.

Efekty operacji uszu

Trwałe.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Korekta uszu cena:

od 5 000 - 7 000 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish