Korekta powiek (plastyka powiek górnych, dolnych)

Wykonaj zabieg w Klinice Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center

Korekta powiek (plastyka powiek) – inaczej blepharoplastyka  jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową z powiek. Celem zabiegu jest usunięcie objawów starzenia widocznego na powiekach.
Operacja plastyczna powiek - plastyka powiek to jedna z najczęściej wykonywanych operacji w klinice.

Ładny kształt oka często decyduje o harmonijnym wyglądzie całej twarzy, ponieważ to oczy najsilniej przyciągają wzrok i skupiają uwagę rozmówcy. Na negatywne zmiany estetyczne w okolicy oczu może mieć wpływ pojawienie się głębokich zmarszczek, opadające, ciężkie powieki lub opuchlizna i zasinienia pod oczami. Korekta powiek skutecznie niweluje powyższe negatywne zmiany.

Skóra z upływem czasu starzeje się, skóra powiek rozciąga się, mięśnie słabną, a w okolicach powiek odkłada się tłuszcz. Nadmiar tkanki tłuszczowej i słabe mięśnie powodują, że górna powieka zaczyna opadać, ogranicza przy tym pole widzenia, natomiast w dolnej części powiek tworzą się „worki pod oczami”. Plastyka powiek niweluje obie te przypadłości.

W skład zabiegu korekty powiek wchodzi korekcja opadającej powieki - ptoza, przepuklina tłuszczowa, usuwany jest nadmiar skóry oraz część mięśnia okrężnego oka. (w przypadku powiek górnych) oraz usunięcie worków pod oczami (w przypadku powiek dolnych). Zabieg plastyki powiek wykonywany jest często w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej twarzy.

Korekta powiek to zabieg przeznaczony dla osób z nadmiarem skóry na powiekach. Wykonuje się go z różnych powodów – zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych – u pacjentów, którzy skarżą się na problemy z widzeniem związanym z opadaniem zbyt ciężkich powiek. Korekta powiek górnych lub dolnych może również wiązać się z usunięciem przepukliny tłuszczu zagałkowego.

Korekta powiek (plastyka powiek)

Fakty o zabiegu korekta powiek:

  • Czas trwania – ok. 90-180 minut
  • Wizyty kontrolne – 2x
  • Rekonwalescencja – 7-10 dni

Zabieg i okres tuż po zabiegu:
Obejmuje korektę powiek, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

Rekonwalescencja:
W czasie od 7 do 10 dni ustępują obrzęk i zasinienie okolicy oczu. Może pojawić się niewielkie uczucie pieczenia i łzawienia oczu. Ból nie jest nasilony, a do aktywności fizycznej można wrócić już po około 7-10 dniach po zabiegu.

Kontrole po zabiegu:
Po 5-7 dniach lekarz zdejmuje szwy, wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, sześciu miesiącach i roku od zabiegu.

Efekty operacji:
Trwałe.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Więcej na temat zabiegów odmładzających

Cena zabiegu: korekta powiek (plastyka powiek)

od 4 000 zł

PROMOCJA! - 500zł od ceny zabiegu!

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

DO GÓRY
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj