Korekta nosa

Wykonaj zabieg w Klinice Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center

Korekta nosa to zabieg mający na celu zmianę kształt nosa i poprawę jego wyglądu. Nos, który znajduje się w centrum twarzy, zazwyczaj nie przyciąga uwagi innych, jeżeli niczym specjalnym się nie wyróżnia. Wiedzą o tym osoby, które cierpią z powodu zbyt dużego, krzywego, za długiego lub garbatego nosa. Niezachowane proporcje twarzy sprawiają, że nos przyciąga wzrok innych i powoduje ogromny dyskomfortu u właściciela „niestandardowego” nosa.

Chirurgia plastyczna daje ogromnie możliwości zmiany w tym obszarze twarzy, wpływające korzystnie na przywrócenie harmonii i symetrii.

Korekta nosa

Fakty o zabiegu korekta nosa:

  • Czas trwania – ok. 90-180 minut
  • Wizyty kontrolne – 3x
  • Rekonwalescencja – 10-14 dni

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Zabieg i okres tuż po zabiegu:
Korekta nosa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjent następnego dnia po zabiegu opuszcza klinikę.

Rekonwalescencja:
W ciągu 7-14 dni ustępują obrzęki i zasinienie okolicy nosa. Pacjent może odczuwać trudności podczas oddychania przez nos, podobne do tych podczas kataru, które zazwyczaj ustępują po usunięciu tamponady. Po operacji występuje nieznaczny ból. Warto pamiętać, by tuż po operacji szczególnie chronić okolice nosa, gdyż kości wracają do dawnej wytrzymałości po około 6 tygodniach od zabiegu.

Kontrole po zabiegu:
Opatrunek w postaci tamponady przewodów nosowych zostaje zdjęty po około 48 godzinach. Po mniej więcej 10 dniach następuje zdjęcie opatrunku unieruchamiającego nos. Kolejne wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, a następnie po roku od zabiegu.

Efekty operacji - korekta nosa:
Trwałe.

 

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o zabiegu, o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Czytaj więcej: Zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy

Cena zabiegu: korekta nosa

od 13 000 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

DO GÓRY
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj