Skóra powiek jest delikatna, z upływem czasu wiotczeje, a mięsień dźwigacz powieki i&...
Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dostęp do naczynia w trakcie zabiegu wymagający milimetrowego nacięcia skóry jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Klejenie głównych pni żylnych zasilających żylaki kończyny dolnej odbywa w warunkach ambulatoryjnych. W miejscowym znieczuleniu pod kontrolą głowicy ultrasonograficznej lekarz nakłuwa żyłę najczęściej w okolicy podudzia. Następnie również pod kontrolą USG wprowadza cienką rurkę (cewnik) do zmienionej chorobowo żyły, przez którą wpuszcza klej przy pomocy specjalnego aplikatora. Po zabiegu pozostaje jedynie 1 milimetrowe nacięcie skóry na podudziu. Po zabiegu cewnik jest usuwany, a nakłuwane miejsce opatrywane. Zabieg trwa około 40 minut.
Objawy wynikające z chorobowo zmienionej żyły powierzchownej, mogą ustąpić nawet bezpośrednio po jej zamknięciu, czyli po zabiegu.
Podczas zabiegu VenaSeal do zamknięcia żyły powierzchniowej wykorzystuje się klej medyczny powodujący natychmiastowe jej zamknięcie. Żyła w przeciwieństwie do metod klasycznych (chirurgicznych) nie jest usuwana, ale ze względu na brak w niej przepływu nie powoduje objawów i powstania kolejnych żylaków w jej dorzeczu. Ponieważ jest to metoda nietermiczna (w porównaniu z terapią laserem, falami radiowymi czy parą wodną) nie wymaga znieczulenia na całym przebiegu leczonej żyły. Jest metodą znacznie bardziej skuteczną i trwalszą w porównaniu z metodami chemicznej obliteracji (skleroterapia).
Według informacji od producenta – z biegiem czasu w klej zaimplantowany w naczyniu wrasta tkanka łączna, tworząc swego rodzaju zbliznowacenie. Wspomaga on więc proces zwłóknienia tkanek i w naturalny sposób z biegiem czasu zostaje wchłonięty przez organizm. W związku z tym, że VenaSeal jest medycznym klejem polimerowym na bazie cyjanoakrylatu, więc może wystąpić reakcja alergiczna na cyjanoakryl, jeśli pacjent jest uczulony. Takie przypadki nie zostały do tej pory odnotowane (na świecie przeprowadzono do tej pory ok 4000 procedur z użyciem Venaseal’u).
Zabieg klejenia żylaków za pomocą kleju VenaSeal został tak opracowany, aby Pacjent jak najszybciej mógł wrócić do codziennych zajęć. Niektórzy Pacjenci już bezpośrednio po zabiegu mogą prowadzić normalną aktywność, jednak ostatecznie to lekarz flebolog decyduje o tym, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne dla Pacjenta.
Przed zabiegiem klejenia żylaków klejem VENASEAL konieczna jest wizyta kwalifikacyjna u chirurga naczyniowego(flebologa). Specjalista na podstawie wywiadu oraz badań decyduje o tym, czy można przeprowadzić zabieg oraz szczegółowo omówi jego przebieg i efekty. Podczas spotkania ze specjalistą należy powiedzieć lekarzowi o przebytych chorobach oraz przyjmowanych lekach i alergiach.
Do podstawowych przeciwwskazań należą:
- uczulenie na cyjanoakryl,
- kręty i bardzo powierzchowny przebieg naczyń uniemożliwiający wprowadzenie sytemu VenaSeal do ich światła,
- zrosty w żyłach (po wcześniejszych zabiegach)- oceniane podczas kwalifikacyjnego badania USG,
- zakrzepica żył powierzchownych i głębokich żył kończyn dolnych,
- niedrożność , agenezja żył głębokich kończyn dolnych (poszerzone żyły układu powierzchownego są wówczas jedyna drogą odpływu krwi z kończyny),
- ciąża i okres karmienia piersią.
Zapraszamy na konsultację w promocyjnej cenie - zamiast 180zł - TYLKO 90zł.
KOD Promocji: VENASEAL 2018
Rezerwacja wizyty + 48 509 461 432
+48 502 222 759
Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!
Korekcja opadających powiek – plastyka powiek
Jak walczyć z ginekomastią?
Obszerna klatka piersiowa to poza bicepsem jeden z największych atrybutów męskości. Mężczy...
Zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy
Nikt z nas nie jest doskonały, zdają sobie z tego sprawę wszyscy… Jednak nie każdy je...
Plastyka brzucha zabieg z efektem WOW!
Wiele osób decyduje się na zabiegi chirurgiczne, w celu osiągnięcia wymarzonego wyglądu ci...