Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)

Wykonaj zabieg w Klinice Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center

Kinesiotaping to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda przeciwbólowa, przyśpieszająca regenerację i zapobiegająca urazom.

Kinesiotaping jest metodą leczniczą polegającą na aplikowaniu na ciało, w określony sposób, odpowiednio wyciętych, elastycznych plastrów. Swoją rozciągliwością są one zbliżone do parametrów ludzkiej skóry, nie zawierają żadnych substancji czynnych, są hipoalergiczne, wodoodporne i przepuszczalne dla powietrza.

Metoda Kinesiotapingu pozwala na zachowanie pełnego zakresu ruchomości w stawie, a tym samym nie ogranicza czynności życia codziennego. Fundamentalnym zadaniem plastrów jest wspomaganie systemu regeneracji organizmu dzięki stwarzaniu optymalnych warunków dla naturalnego procesu samoleczenia.

Plastry delikatnie unoszą skórę zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą, a powięzią wpływając przez to na usprawnienie funkcjonowania układu limfatycznego. W efekcie tego przepływ krwi i chłonki jest znacznie swobodniejszy – likwidowanie są zastoje limfatyczne, zmniejszają się dolegliwości bólowe, a proces gojenia zachodzi znacznie szybciej. Dzięki metodzie Kinesiotapingu poprawia się przesuwalność tkanek względem siebie, zwykle zaburzona w przypadku schorzeń narządu ruchu, normalizuje się napięcie mięśniowe co warunkuje uzyskanie prawidłowego zakresu ruchomości w stawach. Ponadto naklejona taśma jest źródłem bodźców odbieranych przez receptory skórne, dzięki czemu aktywowany jest proces znieczulenia endogennego. Tak więc kinesiotaping aktywuje naturalne znieczulanie w organizmie.

Oprócz plastrów elastycznych, niekiedy używa się plastrów sztywnych. Oklejanie taśmą nierościągliwą stosuje się w celu ograniczenia ruchomości stawu ( np. po skręceniu, zwichnięciu, w niestabilności) zamiast stabilizatora lub jako element zmieniający kierunek działania siły mięśnia. Można też zabezpieczać nim stawy narażone na duże obciążenia( np. stawy palców ręki – często widoczne u siatkarzy).

Kinesiotaping może być stosowany jako osobna metoda terapii lub jako metoda wspomagająca. Przyśpiesza i przedłuża efekty fizjoterapii. Ponadto, plastry uśmierzając ból, ograniczają konieczność stosowania środków farmakologicznych, a tym samym chronią narządy wewnętrzne przed skutkami ubocznymi zażywania leków. Pozytywny efekt występuje w trakcie jak i po zakończonej terapii (po zdjęciu plastra, który pozostaje na skórze kilka dni).

Kinesiotaping

Fakty o zabiegu Kinesiotaping:

  • Czas trwania – 30 minut

Najczęstsze wskazania do stosowania Kinesiotapingu:

- bóle kostne
- bóle stawowe
- bóle mięśniowe
- zwiększone napięcie mięśniowe
- osłabienie siły mięśniowej
- dysbalans mięśniowy
- stany zapalne
- obrzęki limfatyczne, krwiaki i wysięki
- stany pourazowe
- bóle grzbietu
- bóle okolicy lędźwiowo- krzyżowej
- bóle odcinka szyjnego kręgosłupa
- nerwobóle
- łokieć tenisisty i golfisty
- zaburzenia stabilności stawów
- zapobieganie przeciążeniom
- korygowanie nieprawidłowego ustawienia w stawach
- zapalenie rozcięgna podeszwowego
- schorzenia ścięgna Achillesa
- zespół bolesnego barku
- urazy żeber
- redukcja cellulitu

Przeciwwskazania do stosowania Kinesiotapingu:

- choroby i infekcje skórne
- otwarte rany
- zakrzepica żył
- ewentualny odczyn alergiczny na powierzchni skóry pojawiający się po kontakcie z taśmą

Cena zabiegu: Kinesiotaping

35 zł

Cena 5 zabiegów - 160zł | Cena 10 zabiegów - 300zł

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

DO GÓRY
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish