Flebologiazabiegi usuwania żylaków

Leczenie żylaków (flebologia)

Flebologia to dział medycyny, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób żył (leczeniem żylaków).
Leczenie żylaków rozpoczynamy od konsultacji lekarskiej u flebologa. W klinice Horizon Medical Center jest nim uznany chirurg dr Krzysztof Piórek. Metodę leczenia indywidualnie do pacjenta dobieramy po uprzednim wykonaniu badań USG Doppler i ocenie lekarskiej konkretnego przypadku.

Jeśli pacjent zobaczy na swoich nogach żylaki (widoczne przez skórę poszerzone, kręte żyły) czy też pajączki: drobne poszerzone naczynka koloru niebieskiego lub czerwonego – warto skorzystać z porady flebologa, by sprawdzić stan swoich żył.

Żylaki, to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Niewydolność żylna to problem zdrowotny, który nieleczony może skutkować poważnymi następstwami. Obecność żylaków może powodować powstawanie zapaleń żył powierzchownych, łacznie z obrzękie, bólem i zmianami skórnymi (zaczerwienienie). Niewydolność żylna może też powodować zakrzepicę w układzie żył głębokich, a to może z kolei prowadzi w konsekwencji do zatoru tętnicy płucnej, co jest zagrożeniem życia.

Żylaki powstają wskutek zmniejszenia wytrzymałości i elastyczności ścian żylnych. Nie należy ignorować nawet pojedynczego żylaka, gdyż zwiększa on zastój krwi, co prowadzi do pogłębiania choroby.

Współczesne leczenie flebologiczne odbywa się ambulatoryjnie i nie wymaga pobytu w szpitalu. W Klinice Flebologii Horizon Medical Center stawiamy na nowoczesne metody leczenia żylaków, które są małoinwazyjne, a przy tym bardzo skuteczne.

Zabiegi z zakresu flebologii wykonywane w Klinice Flebologii Horizon Medical Center:

Leczenie żylaków klejem Venaseal, zabieg wykorzystuje działanie kleju tkankowego z grupy cyjanoakrylatów. Wprowadzenie kleju powoduje bezpieczne, odwracalne włóknienie żylaka. Po upływie kilku tygodni dochodzi do reakcji zarastania światła naczynia i organizm stopniowo wyłącza dana żyłę z krwioobiegu.

Leczenie żylaków tą metodą polega na ostrzykiwaniu chorobowo zmienionego naczynia specjalnymi preparatami. Nieestetyczne czerwone lub sine naczynka na nogach, nazywane popularnie ,,pajączkami” są pierwszymi oznakami niewydolności żył. Ich pojawienie się oznacza zazwyczaj początki problemów z krążeniem nóg.

ClariVein to metoda usuwania żylaków wykorzystująca ablację mechaniczno-chemiczną, która polega na obkurczeniu i zamknięciu chorobowo zmienionych żył. Metoda jest mało inwazyjna. Nieleczone żylaki dużych żył kończyn dolnych mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Badanie USG Doppler jest badaniem obrazowym, które pozwala zmierzyć przepływ krwi w żyłach i tętnicach. Pozwala również na ocenę ich przekroju i wydolności. Badanie pozwala zobaczyć, w którym miejscu krew płynie wolniej, a w którym szybciej oraz gdzie dochodzi do cofania krwi. Lekarze specjaliści Flebologii stosują badanie USG Doppler w diagnostyce i leczeniu chorób naczyniowych.

RFITT (Bipolar Radiofrequency Induced Thermotherapy). Jest zabiegiem wykorzystywanym w leczeniu niewydolności żylnej (żylaków) kończyn dolnych, polegającym na zamknięciu niewydolnych naczyń falami radiowymi.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish