Flebologiazabiegi usuwania żylaków

Flebologia (leczenie żylaków)

Flebologia to dział medycyny, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób żył (leczeniem żylaków). Lekarz specjalista chirurg ogólny dr Krzysztof Piórek indywidualnie do pacjenta dobiera odpowiednią metodę leczenia po wykonaniu USG Doppler.

Jeśli pacjent zobaczy na swoich nogach żylaki (widoczne przez skórę poszerzone, kręte żyły) czy też
pajączki: drobne poszerzone naczynka koloru niebieskiego lub czerwonego – warto skorzystać z porady flebologa, by sprawdzić stan swoich żył.

Żylaki, to nie tylko problem estetyczny jak również i zdrowotny.

Współczesne leczenie flebologiczne odbywa się ambulatoryjnie i nie wymaga pobytu w szpitalu.

Zabiegi z zakresu flebologii wykonywane w Klinice Flebologii Horizon Medical Center:

Leczenie żylaków klejem Venaseal, zabieg wykorzystuje działanie kleju tkankowego z grupy cyjanoakrylatów. Wprowadzenie kleju powoduje bezpieczne, odwracalne włóknienie żylaka. Po upływie kilku tygodni dochodzi do reakcji zarastania światła naczynia i organizm stopniowo wyłącza dana żyłę z krwioobiegu.

Leczenie żylaków tą metodą polega na ostrzykiwaniu chorobowo zmienionego naczynia specjalnymi preparatami. Nieestetyczne czerwone lub sine naczynka na nogach, nazywane popularnie ,,pajączkami” są pierwszymi oznakami niewydolności żył. Ich pojawienie się oznacza zazwyczaj początki problemów z krążeniem nóg.

ClariVein to metoda usuwania żylaków wykorzystująca ablację mechaniczno-chemiczną, która polega na obkurczeniu i zamknięciu chorobowo zmienionych żył. Metoda jest mało inwazyjna. Nieleczone żylaki dużych żył kończyn dolnych mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Badanie USG Doppler jest badaniem obrazowym, które pozwala zmierzyć przepływ krwi w żyłach i tętnicach. Pozwala również na ocenę ich przekroju i wydolności. Badanie pozwala zobaczyć, w którym miejscu krew płynie wolniej, a w którym szybciej oraz gdzie dochodzi do cofania krwi. Lekarze specjaliści Flebologii stosują badanie USG Doppler w diagnostyce i leczeniu chorób naczyniowych.

RFITT (Bipolar Radiofrequency Induced Thermotherapy). Jest zabiegiem wykorzystywanym w leczeniu niewydolności żylnej (żylaków) kończyn dolnych, polegającym na zamknięciu niewydolnych naczyń falami radiowymi.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish