Fizjoterapia

Fizjoterapia

Zabiegi fizjoterapii wykonywane w Klinice Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center:

Metoda Kinesiotapingu pozwala na zachowanie pełnego zakresu ruchomości w stawie, a tym samym nie ogranicza czynności życia codziennego. Fundamentalnym zadaniem plastrów jest wspomaganie systemu regeneracji organizmu dzięki stwarzaniu optymalnych warunków dla naturalnego procesu samoleczenia.

Zabieg akupunktury polega na nakłuwaniu igłami tzw. punktów akupunkturowych znajdujących się na meridianach. Podstawą do wykonania zabiegu jest diagnoza według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Z diagnozy wynika dobór punktów akupunkturowych i sposób wykonania zabiegu.

Laser wysokoenergetyczny to rewolucyjna technologia oparta na sprawdzonej terapii laserowej niskiej mocy. Zastosowanie wysokiej mocy, która jest kilkadziesiąt razy wyższa niż w zimnej laseroterapii, pozwala na głęboką penetrację, zapewniając przyczynową terapię bólu.

Terapia manualna rozpoczyna się szczegółowym wywiadem, badaniem pacjenta, postawieniem diagnozy funkcjonalnej, a następnie leczeniem polegającym na pracy ze stawami, strukturami torebkowymi, więzadłami, mięśniami oraz powięziami.

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish