Dieta w profilaktyce i leczeniu chorób Warszawa. Dietetyk, cena konsultacji

Dieta

Klinika Chirurgii Plastycznej Horizon Medical Center

W ofercie: prozdrowotna zmiana sposobu żywienia, dietetyczne leczenie zaburzeń płodności ("dieta dla płodności"), dieta dla kobiet w ciąży i karmiących, bilansowanie diety eliminacyjnej w alergiach, nietolerancjach pokarmowych lub wegetarianizmie i weganizmie, wdrażanie skutecznej diety redukcyjnej w nadwadze i otyłości, dieta w schorzeniach układu pokarmowego, dieta immunomodulacyjna w przewlekłych chorobach o podłożu zapalnym, dieta w przewlekłych schorzeniach, takich jak choroby nerek, układu krążenia, układu neurologicznego, dieta w profilaktyce chorób onkologicznych.

Prozdrowotna zmiana sposobu żywienia

Dieta, która polega na wdrażaniu prawidłowych zachowań żywieniowych i zdrowego stylu życia w formie dostosowanej do potrzeb i preferencji pacjenta, w celu poprawy jego samopoczucia i stanu zdrowia.

Dietetyczne leczenie zaburzeń płodności

Postępowanie dietetyczne, które polega na diagnozie błędów żywieniowych i niedoborowych składników odżywczych mogących powodować zaburzenia płodności. Następnie wdrażana jest dieta i styl życia o korzystnym wpływie na płodność. Sugerowana forma konsultacji to wizyta wraz z partnerem.

Dieta dla kobiet w ciąży i karmiących

Dieta, w której uwzględnione jest specyficzne zapotrzebowanie na składniki odżywcze kobiet w tych wyjątkowych stanach fizjologicznych. Jej celem jest zapewnienie zdrowia i dobrego samopoczucia matki i dziecka.

Dieta eliminacyjna

Jest ona elementem postępowania w przypadku alergii oraz nietolerancji pokarmowych, czy też wyborów żywieniowych- wegetarianizmu i weganizmu. Ma działanie terapeutyczne, jednak często niesie ze sobą ryzyko niedoborów pokarmowych. Rolą dietetyka jest w tym przypadku ułożenie i zbilansowanie diety eliminującej dla pacjenta w celu zapewnienia mu odpowiedniej podaży wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Dieta redukcyjna w nadwadze i otyłości

Celem tej diety jest uzyskanie stałej i fizjologicznej redukcji masy ciała, na podstawie zasad zdrowego żywienia, co pozwoli na skuteczne zmniejszenie masy ciała i uniknięcie efektu jo-jo.

Dieta w chorobach układu pokarmowego

W zależności od zdiagnozowanego u pacjenta schorzenia, dieta jest dostosowana składem i konsystencją do wydolności układu pokarmowego, co powoduje poprawę samopoczucia i stanu zdrowia pacjenta.

Dieta immunomodulacyjna w przewlekłych chorobach o podłożu zapalnym

Dieta, która wykorzystuje najnowsze doniesienia naukowe o potencjale pro- i przeciwzapalnym produktów spożywczych i wybranych składników pokarmowych w celu zmniejszenia stanu zapalnego w organizmie.

Dieta w przewlekłych schorzeniach

Choroby układu krążenia, nerek, czy choroby neurologiczne wymagają specyficznego podejścia dietetycznego- eliminacji pewnych składników odżywczych, czy też włączenia innych do diety. Prawidłowy sposób żywienia wpływa na poprawę wyników leczenia, a nawet może spowodować zmniejszenie dawek przyjmowanych leków.

Dieta w profilaktyce chorób onkologicznych

Dieta ta skupia się na eliminacji z jadłospisu czynników o udowodnionym naukowo działaniu kancerogennym oraz uwzględnieniu w niej jak największej ilości składników zmniejszających ryzyko zachorowania na wybrane nowotwory, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zdrowego żywienia.

Każda dieta będzie układana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, a jej cechy mogą łączyć dwie lub więcej z wymienionych powyżej diet.

Schemat wdrażania nowego sposobu żywienia:

Pierwsza konsultacja - podczas tej wizyty zostanie przeprowadzony dokładny wywiad medyczno-żywieniowy, pacjent zostanie zmierzony i zważony. Na podstawie rozmowy zdiagnozowane zostaną błędy żywieniowe pacjenta, określi on swoje cele, potrzeby oraz otrzyma on wstępne zalecenia (w formie ustnej). Czas trwania wizyty- 60 minut. Koszt - 200 zł (dla jednej osoby) lub 300 zł (dla pary)

Druga konsultacja - w zależności od preferencji pacjenta, otrzyma on jadłospis 14-dniowy lub dokładne zalecenia żywieniowe wraz z przykładowym 3-dniowym jadłospisem napisane indywidualnie dla jego potrzeb. Podczas wizyty dietetyk będzie rozważał wraz z pacjentem nad możliwościami wdrożenia nowych nawyków żywieniowych oraz doradzał we wszelkich kwestiach związanych z odżywianiem i zdrowym stylem życia. Czas trwania wizyty- 30 minut. Koszt- 160 zł (dla jednej osoby) lub 240 zł (dla pary)

Konsultacje kontrolne - ich celem jest monitorowanie postępów pacjenta oraz dostosowywanie zaleceń żywieniowych/jadłospisu do jego obecnego stanu, a także dalsze doradztwo w kwestii zmian sposobu odżywiania i stylu życia. Czas trwania wizyty- 30 minut. Koszt - 160 zł (dla jednej osoby) lub 210 zł (dla pary)

Cena konsultacji: dieta

od 200 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.


Jak wygląda współpraca z dietetykiem?

  1. Na pierwszej konsultacji najważniejsze jest poznanie twoich nawyków żywieniowych, stanu twojego zdrowia. Ta wizyta będzie podstawą wszystkich późniejszych działań.
  2. Pierwsza wizyta będzie też momentem na zaplanowanie pogłębionej diagnostyki - dzięki możliwościom jakie oferuje klinika będzie można wykonać specjalistyczne testy diagnostyczne.
  3. Wyznaczone zostaną cele i plan terapii.
  4. Zmiana sposobu żywienia to proces, który wymaga zaangażowania i aktywnej postawy, dlatego możliwe, że wyjdziesz z gabinetu z jakimś zadaniem do zrobienia przed przyjściem na kolejną konsultację.
  5. Jeśli zdecydujesz się na kupno jadłospisu lub zaleceń, otrzymasz je na kolejnej konsultacji. Zostaną omówione założenia, oraz będzie możliwość zadania pytań.
  6. Konsultacje kontrolne będą służyły monitorowaniu Twoich postępów, dostosowywaniu diety i zaleceń do aktualnej masy ciała i potrzeb.

Zapraszmy na konsultacje z naszym dietetykiem Justyną Malinowską

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish