Badanie genetyczne - pytania i odpowiedzi

Badanie genetyczne - pytania i odpowiedzi

Wykonaj test DNA w Klinice Horizon Medical Center

DNA - kwas dezoksyrybonukleinowy - to makrocząsteczka, nić budująca geny. Pełni funkcję nośnika dziedziczonych informacji genetycznych.
Gen - to jednostka informacji genetycznej. Na podstawie tych informacji organizm wie jak poszczególne enzymy czy narządy powinny funkcjonować, być zbudowane.
Genotyp - zespół wszystkich genów warunkujący całość właściwości dziedzicznych danego organizmu. Każdy organizm posiada swój indywidualny genotyp określający jego rozwój.

Badanie genetyczne oznacza to samo co badanie DNA i badanie to polegają na wyizolowaniu materiału genetycznego (DNA) z komórki człowieka i oznaczeniu interesujących badacza fragmentów.

W ciągu życia genotyp się NIE zmienia.

Podczas badania Twojego DNA nie oznaczamy całego DNA, a tylko te fragmenty DNA (tzw. markery genetyczne), których oznaczenie jest niezbędne w wybranym przez Ciebie badaniu.

Geny determinują cechy naszego organizmu, jego funkcjonowanie i wygląd. To od nich zależy również to, czy nasz organizm będzie bardziej lub mniej odporny na niekorzystne czynniki środowiskowe jak np. nieprawidłowa dieta, palenie tytoniu, zanieczyszczenia. Czynniki środowiskowe mogą również wpływać na działanie genów, stymulować lub wyciszać ich działanie.

Znajomość własnych genów pozwala na świadomy dobór czynników środowiskowych np. diety, sportu, suplementów, leków tak by wykorzystać zdolności zapisane w genach lub też wzmocnić słabości naszego organizmu. Wiedza ta pozwala na profilaktykę zdrowia, a także wczesne dostrzeżenie mocnych stron (talentów) organizmu i ich rozwijanie.

Materiał do badań genetycznych w Horizon Medical Center jest pobierany przez wykwalifikowaną pielęgniarkę. Pobranie materiału genetycznego jest bezbolesne i polega na kilkunastokrotnym potarciu wewnętrznej strony policzka specjalnym patyczkiem zakończonym wacikiem (przypominającym duży patyczek do uszu).

Tak, należy jeszcze raz pobrać wymaz. Twoje DNA po przeprowadzonej analizie jest utylizowane (niszczone), więc nikt nie będzie miał do niego dostępu.

Tak, należy jeszcze raz pobrać wymaz. Twoje DNA po przeprowadzonej analizie jest utylizowane (niszczone), więc nikt nie będzie miał do niego dostępu.

Oczywiście. W Horizon Medical Center realizowana polityka bezpieczeństwa w zakresie danych osobowych zapewnia Ci całkowitą prywatność. Nie udostępniamy wyników badań nikomu poza osobą, której DNA jest badane lub jej prawnemu opiekunowi (np. rodzicom zlecającym badanie DNA swojego dziecka).

Nasze badania oferują najwyższą dokładność, ponieważ do badania DNA wykorzystujemy metody będące referencyjnymi w stosunku do innych badań DNA.

Nie. Wyniki wskazują na predyspozycje genetyczne i pokazują np. nieprawidłowości w budowie niektórych enzymów czy też upośledzenie lub brak wytwarzania niektórych białek, neuroprzekaźników. To, czy rozwinie się choroba zależy także od czynników środowiskowych m.in. od diety, stylu życia, nałogów. Dzięki badaniu dowiesz się o swoich predyspozycjach, co pozwoli ci świadomie wpływać na czynniki środowiskowe poprzez wybór odpowiedniej dla Ciebie diety, aktywności fizycznej, właściwą profilaktykę.

Wynik badania udostępniamy w postaci raportu zawierającego opis wyniku, a także konkretne wskazówki jak należy postępować w przypadku posiadania określonego wariantu genetycznego.

Klinika Horizon Medical Center śledzi doniesienia naukowe i uaktualnia raporty klientów w sytuacji, gdy dostępne są nowe, wiarygodne dowody naukowe. W raportach znajdziemy zebrane w jednym miejscu zalecenia dotyczące m.in. diety, suplementów, aktywności fizycznej i tych aspektów życia, które należy wzmocnić w oznaczonym wariancie genetycznym. Raport przedstawiony jest w prosty, czytelny sposób, aby osoby nie będące specjalistami z zakresu genetyki czy medycyny mogły w łatwy sposób wykorzystać cenne informacje w codziennym życiu.

Twoje geny się nie zmieniają, a więc wystarczy taki test zrobić raz w życiu. Im wcześniej wykonasz taki test, tym szybciej możesz korzystać z informacji o samym sobie i wypracować pozytywne nawyki.

Otrzymasz informacje jak optymalnie wykorzystywać swoje genetyczne predyspozycje – rozwijać swoje mocne strony i niwelować wpływ mniej korzystnych wariantów genetycznych.
Będziesz świadomy ryzyka wystąpienia danej dolegliwości i otrzymasz zalecenia pomagające zapobiegać im.

Otrzymasz wskazówki dotyczące sposobów na zachowanie zdrowia i urody.
Wyniki testu pomogą Ci w zastosowaniu odpowiedniej profilaktyki, tak aby utrzymać organizm w jak najlepszej kondycji fizycznej i zdrowotnej.
Wyniki testów DNA pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, które wydałbyś na nieskuteczne diety, czy terapie niezgodne z Twoim genotypem.

Przyjmowanie leków nie wpływa na wyniki badań DNA.

Tak, badanie DNA może być przeprowadzone już u noworodków.

Dziecku można zrobić dowolne badanie. W młodym wieku najłatwiej kształtować pozytywne nawyki.

Badanie genetyczne

Chcesz wiedzieć więcej?

Specjaliści z Kliniki Horizon Medical Center są do Twojej dyspozycji.
Napisz do nas na rejestracja@horizonmedical.pl lub zadzwoń +48 509 461 4302

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish