Artroskopia stawu kolanowego | Warszawa. Cena artroskopii

Artroskopia stawu kolanowego polecana dla mężczyzn

Wykonaj zabieg w Klinice Ortopedii Horizon Medical Center wykonywany przez najlepszych lekarzy

Artroskopia kolana w języku angielskim nazywa się „keyhole surgery” czyli zabieg wykonywany przez dziurkę od klucza, co dobrze oddaje jej charakter. Dzięki tej technice jest możliwa bardzo precyzyjna diagnostyka dotycząca stawu wraz z podjęciem leczenia stanu chorobowego, który występuje w stawie kolanowym. Artroskopia kolana polecana jest dla Panów w przypadku urazu stawu kolanowego na skutek uprawiania różnych sportów lub też podczas przeciążenia kolana nadmierną pracą.

Na czym polega artroskopia stawu kolanowego?

Artroskopia kolana to metoda diagnostyki i leczenia chorób stawów kolanowych. Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę ortopedę. Zabieg polega  na wprowadzeniu do stawu kolanowego przez centymetrowy dostęp operacyjny kamery, a następnie obejrzeniu stawu kolanowego od wewnątrz. Przez drugi centymetrowy dostęp operacyjny wprowadza się narzędzia artroskopowe, dzięki którym ortopeda jest w stanie naprawić uszkodzenia znajdujące się wewnątrz stawu kolanowego. Zabieg artroskopii jest zaliczany do jednych z najbardziej dokładnych technik, pozwalających na dokładną diagnozę schorzenia jak i również efektywne wyleczenie badanego stawu. Zabiegowi artroskopii, który został prawidłowo wykonany towarzyszy niskie ryzyko infekcji, porównując do innych metod ortopedycznych.

Artroskopia stawu kolanowego

Kiedy wykonuje się artroskopię kolana?

Wskazania do zabiegu artroskopii stawu kolanowego

 • uszkodzenie łąkotki kolanowej (uszkodzony fragment przemieszcza się, powodując silne i bolesne dolegliwości bólowe, niszcząc chrząstkę stawową; może spowodować blokowanie się kolanowe);
 • uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (powoduje „uciekanie goleni” oraz dolegliwości bólowe);
 • uszkodzenie chrząstki stawowej (pourazowe lub przeciążeniowe; poza dolegliwościami bólowymi pojawia się uczucie tarcia/trzeszczenia w stawie);
 • zespół bocznego przyparcia rzepki (dochodzi do niszczenia chrząstki stawowej rzepki oraz przylegającej do niej chrząstki stawowej kości udowej);
 • inne dolegliwości bólowe spowodowane przez: przerośnięte fałdy błony maziowej, ciała wolne w stawie kolanowym.

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Przebieg zabiegu:

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu podpajęczynówkowym (znieczulenie dolędźwiowe). Czas trwania zabiegu artroskopii to około 45min - 90min w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu. Polega na wprowadzeniu specjalnego endoskopu przez milimetrowe nacięcie w okolicy operowanego stawu kolanowego. Po dokładnym zobrazowaniu stanu chorobowego za pomocą specjalnych ortopedycznych narzędzi lekarz ortopeda podejmuje odpowiednie działania lecznicze.

Rekonwalescencja po artroskopii kolana:

Powrót do pełnej sprawności fizycznej po zabiegu artroskopii kolana następuje znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnej operacji ortopedycznej. Pacjent zwykle wraca do domu tego samego lub następnego dnia rano. Nacięcia są najczęściej bezbolesne, ale przez parę tygodni po zabiegu mogą występować obrzęk i dyskomfort w obrębie stawu. Pacjent otrzymuje po zabiegu receptę na leki przeciwbólowe, jak i antybiotyki zalecone przez ortopedę. W zależności od powodu z jakiego była wykonywana artroskopia kolana, lekarz zaleca odpowiednią rehabilitację pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Rehabilitacja polega na poprawie zakresu ruchu w stawie oraz wzmocnieniu mięśni.

Zalety techniki artroskopii:

 • małe nacięcia, dzięki temu są małe blizny
 • możliwość oceny i naprawy całego stawu od wewnątrz
 • pacjent kilka godzin po zabiegu może wrócić do domu
 • szybki powrót do codziennych zajęć
 • mało inwazyjny zabieg dla pacjenta
 • niskie ryzyko wystąpienia zakażenia

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u specjalisty ortopedy, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Cena zabiegu: Artroskopia stawu kolanowego

od 7 500 zł

Terapia kwasem hialuronowym stawu kolanowego cena 750 zł
Rekonstrukcja więzadeł stawu kolanowego cena 9000 zł
Terapia komórkami macierzystymi stawu kolanowego cena ustalana indywidualnie

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish