Artroskopia kolana cena Warszawa. Artroskopia stawu kolanowego

Artroskopia kolana

Klinika Ortopedii Horizon Medical Center

Artroskopia kolana w języku angielskim nazywa się „keyhole surgery” czyli zabieg przez dziurkę od klucza, co dobrze oddaje jej charakter. Dzięki tej technice jest możliwa dokładna diagnostyka dotycząca stawu wraz z podjęciem leczenia stanu chorobowego.

Artroskopia kolana to metoda diagnostyki i leczenia chorób stawów kolanowych. Polega ona  na wprowadzeniu do stawu kolanowego przez centymetrowy dostęp operacyjny kamery, a następnie obejrzeniu wszystkich elementów. Przez drugi centymetrowy dostęp operacyjny wprowadza się narzędzia artroskopowe celem naprawy możliwych uszkodzeń wewnątrz badanego stawu. Zabieg jest zaliczany do jednych z najbardziej dokładnych, pozwala na precyzyjną diagnozę schorzenia. Dodatkowo jest to zabieg, któremu w najmniejszym stopniu towarzyszy ryzyko infekcji, które jest znacznie większe w przypadku tradycyjnych operacji.

Kiedy wykonuje się artroskopię kolana?

Artroskopia kolana - wskazania do zabiegu:

 • urazach stawu kolanowego np. (uszkodzenie łąkotki, uszkodzenie więzadeł krzyżowych, czy też złamaniach kostno-chrzęstnych),
 • w przypadku przewlekłych dolegliwości kolana (liczne wysięki stawu kolanowego, choroby chrząstki stawowej, choroby błony maziowej),
 • leczenia stanu zapalnego kolana,
 • usuwania ciał wolnych kolana.
Artroskopia kolana. Artroskopia stawu kolanowego Warszawa

Artroskopia kolana

Fakty o zabiegu artroskopia kolana:

 • Czas trwania - ok. 45 minut
 • Wizyty kontrolne – 2x

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Zabieg artroskopii stawu kolanowego

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu podpajęczynówkowym (dolędźwiowe). Czas jego trwania artroskopii od 45min. do półtorej godziny. Polega na wprowadzeniu endoskopu przez milimetrowe nacięcie w okolicy operowanego stawu. Po dokładnym zobrazowaniu stanu chorobowego za pomocą mikro-narzędzi lekarz podejmuje działania lecznicze.

Rekonwalescencja po artroskopii

Powrót do pełnej sprawności fizycznej po zabiegu artroskopowym następuje znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnej operacji. Pacjent zwykle wraca do domu tego samego dnia. Nacięcia są najczęściej bezbolesne, ale przez parę tygodni po zabiegu mogą występować obrzęk i dyskomfort w obrębie stawu. Pacjent może otrzymać środki przeciwbólowe do przyjmowania w domu lecz zazwyczaj nie jest to konieczne.

W zależności od tego, którego stawu dotyczyła artroskopia i jaki był powód jej wykonania, przez krótki czas po zabiegu konieczne może być odciążenie stawu oraz odpowiednio dobrana do rodzaju schorzenia czy urazu rehabilitacja. Polega ona na poprawie zakresu ruchu w stawie i wzmocnieniu mięśni oraz tzw.propriorecepcji. Przebyty proces usprawniania zapewnia stawom prawidłowa ruchomość i sprawne funkcjonowanie przez kolejne lata.

Zalety techniki artroskopii:

 • małoinwazyjność — dostęp operacyjny 2-5 mm
 • niewielkie nacięcia, niewielkie blizny
 • możliwość jednoczasowej oceny całego stawu
 • zaopatrzenie uszkodzeń wewnątrzstawowych
 • chirurgia „jednego dnia”
 • minimalny odsetek powikłań
 • szybki powrót do aktywności
 • dzięki mało inwazyjnej technice operacyjnej można rozpocząć rehabilitację praktycznie zaraz po zabiegu

Przed wizytą:

Przed zabiegiem artroskopii kolana pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u ortopedy, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o jego ostatecznych efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz podczas niej odpowie. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich pytań.

Artroskopia kolana cena:

od 7 500 zł

Terapia kwasem hialuronowym stawu kolanowego cena 750 zł
Rekonstrukcja więzadeł stawu kolanowego cena 9000 zł
Terapia komórkami macierzystymi stawu kolanowego cena ustalana indywidualnie

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu

* Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny system ratalny. Dowiedz się więcej, kliknij w przycisk poniżej.

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

Przydatne linki

Strefa Wiedzy

POLECAMY ARTYKUŁY:
DO GÓRY Call Now Button
Pokaż
https://www.facebook.com/Horizon.Medical.Clinic
Schowaj
PolishEnglish